| Doryn_Ionutz_1994 a întrebat:

Salutare tuturor. Vreau sa plec in strainatate cu o firma din Arad. Firma se numeste Professional Human Resources. Am vorbit la telefon cu Dna Oana Serban. Daca ati auzit de aceasta firma sau ati plecat cu ei sau ati luat tzeapa...va rog lasati-mi un raspuns. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ai probleme de logica in cazul asta. Orice tara are site-uri oficiale. Orice tara in care merita emigrat are un minister al muncii. Orice minister al muncii din tarile astea are si site/adrese de email/telefoane de contact. Ce vrei mai mult de atit? Sa cauti "locuri de munca bine platite in Norvegia unde sa nu fac nimic rezervate pentru Ionut din Romania"? big grin

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai intrebat-o pe tanti Oana de ce nu apare firma magica pe site-ul ITM Arad? Fa-ti un dram de bine si ia legatura direct cu angajatorii din afara, nu te complica cu nemernici de-astia. Chiar si firmele care teoretic sint OK nu sint deloc OK. Stiu ca am cazuri in familie, si plecat medic pe post de medic, nu la spalat mosnegi in dos sau paznic de noapte.

| Doryn_Ionutz_1994 explică (pentru KodrutZ):

Mersi de raspuns si de sfat...as lua,.dar nu prea am idee cum as putea legatura direct cu angajatorii din afara... Ai vreo idee ceva?

| KodrutZ a răspuns (pentru Doryn_Ionutz_1994):

Ehem... Internet?

| Doryn_Ionutz_1994 explică (pentru KodrutZ):

Am cautat.dar nu am gasit nimic...

| KodrutZ a răspuns (pentru Doryn_Ionutz_1994):

Ai probleme de logica in cazul asta. Orice tara are site-uri oficiale. Orice tara in care merita emigrat are un minister al muncii. Orice minister al muncii din tarile astea are si site/adrese de email/telefoane de contact. Ce vrei mai mult de atit? Sa cauti "locuri de munca bine platite in Norvegia unde sa nu fac nimic rezervate pentru Ionut din Romania"? big grin