| AkaSoso a întrebat:

Salutare!
Vreau sa aflu cat trebuie sa dau inapoi la o nunta din 2022 (pentru doua persoane) daca la mine la nunta din 2015 perechea a dat 800 lei.

Va rog sa si motivați daca e posibil.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca 1.600 lei ar fi bine, avand in vedere inflatia si salariul minim de acum fata de 2015 (acum 2.550 lei iar in 2016 1.250 lei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ajustezi cu rata inflatiei? Doamne fereste.
Tre ( asa e frumos) sa dai minim 800 de lei.
Daca vrei ceva stiintific, vezi cat costa barilul de petrol in 2015 si cat costa acum. Si faci un raport cu care inmultesti cei 800 de lei. Rotunjeste la un multiplu de 100