| velicue a întrebat:

Salutare!

Vreau sa infiintez un SRL-D, cod CAEN 4791 pentru comert online. Voi merge in paralel o perioada si cu job-ul si cu SRL-ul prin urmare multe dintre colete intentionez sa le expediez de la job. Sediu social al firmei il voi crea la o firma de avocatura. Intrebarea e daca voi putea expedia colete de la o alta adresa (ex. cea de la job) decat cea din sediu social fara a declara un alt punct de lucru.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuie sa declari punctele de lucru. Si cel mai bine este sa ai ca sediu domiciliul tau si de acolo sa expediezi coletele.
Pe de alta parte nu cred ca firma la care esti angajat ar fi de acord sa le expediezi de la ei.

| CLCQ a răspuns:

Pai ce, nu poti trece pe pachet adresa sediului social? Conteaza nuami ce scrie pe factura, chitanta, etc. acelea sunt documentele contabile.