| MrNobody a întrebat:

Salutare. Vreau sa-mi fac un credit auto pentru cumpararea unei masini SH. As vrea sa stiu si eu de la cei care si-au facut, care este cel mai avantajos credit si de la ce banca? As vrea sa scot cam 6000 ron sau 1200 euro. Cum e mai avantajos sa-l fac in euro sau lei?

Răspuns Câştigător
| keddy a răspuns:

Sincer eu iti recomand sa nu iti faci credit... eu am facut de la raifaisen. pentru 8000 ron iar acum regret deoarece in 3 ani trebuei sa il achit si trebuie sa dau innapoi 14000. Eu l-am facut in lei... dar acum tu il faci cum vrei

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla foarte usor de pe finzoom.ro, dai credit auto si introduci datele in tabel si iti da creditele de la toate bancile, poti face comparatie si-l alegi pe cel mai convenabil. Numai bine!

| MrNobody explică:

Mersi dar eu vroiam sa stiu de la cineva care a facut un astfel de credit. Pe site-urile de gen e vorba doar de publicitate. Acolo una scriu dar de fapt treaba sta altfel.