| Simion_Fredy_1970 a întrebat:

Salutari....stie cineva ceva despre firma s.c exclusive employment agency s.r.l. din Bucuresti vasile conta nr.8-10se pare ca sunt aceiasi tepari, fosta firma general work force aceiasi adresa numai ca au schimbat numele firmei.

90 răspunsuri:
| Nyykoll a răspuns (pentru Missy_Massimo_1980):

Trebuia sa plece maine, dar acum s-a anulat..Cica e plecarea pe 7 acum.ce oameni nenorociti

| Florin_Garcea_1980 a răspuns (pentru Danut_Macoveiu_1975):

Am patit si eu maine merg cu televiunea acolo floerin 0763366741 ai pestre ei

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Da este firma work force care da teapa la lume asa am patit eu maine merg cu televiunea

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Da frate aia este

| Loredana_Bogdan_1991 a răspuns (pentru Skrillexu):

Daca tot te duci la firma du-te si u cu televiziunea k poate asa rezolvi keva.eu sunt din Craiova si iti dai seama k nu imi permit sa ma tin pe drumuri, milogii astea au inselat mii de persoane dar nu stiu daca o fi depus cineva plangere la politie!

| Chirita_Florentin_1979 a răspuns:

Buna ziua mia.m facut contract pe data de 7iunie mi s-a spus ca o sa plec, mi s-a mai spus caosa fiu sunat cu cateva zile anainte, nu am fost asa ca pe data de 6 iunie am sunat eu mi s-a spus ca nu au venit contractele din Germania, si ca cei care sunt programati sa plece pe 7 vor pleca sa mai astepte cateva zile, acum intrebarea mea este:MAI ESTE CINEVA CARE TREBUIA SA PLECE PE 7 IUNIE?

| Alexanto a răspuns:

Salutari!
Eu am cautat de munca in Germania pe internet vineri pe 13, si am dat de un anunt pe mercador, cum ca, ar angaja barbati si femei pentru curatenie in Germania. Am luat telefonul si am sunat la numarul postat: Mi-a raspuns o domnisoara pe numele de Larisa Damian si mi-a dat cateva detalii despre firma. A mai zis ca nu imi trebuie experienta......smd. Eu am intrebat-o daca mai pot sa vin cu cativa prieteni, a zis ca da, nu este nicio problema.Doar ca trebuie sa o sun inainte ca sa ma programeze pentru intalnire. mi-a zis ca trebuie sa platim 650 lei de persoana, iar ca aceasta taxa include costurile pentru transport si pentru traducerea contractului din germana in romana. Adresa este : Vasile Conta nr.10, sect2, in centru- piata universitatii.
Mi-a dat un termen ca, pana marti 17.06. 2014 sa ne prezentam la sediu, atunci fiind ultima zi de semnare a contractului- plecarea in Germania fiind pe la inceputul lunii iulie. Mentionez ca taxa pe care firma si-o v-a lua, va fi de 200E din primul nostru salariu.
Nu stiu cum se numeste firma, pentru ca nu am apucat sa intreb, dar aveam de gand sa o fac maine.
Voi ce credeti, sa sun maine ca sa ma programez pentru semnarea contractului?
Astept raspunsul vostru,
Cu respect!

| bobo1990 a răspuns:

Sunt niste tepari...

| bobo1990 a răspuns:

Suntem 2 pers trebuia sa pleca pe 24 mai si ne amana ca nu au sosit contractele, care vrea sa mergem peste ei ori ne da bani ori le rupem capurile?

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Fratilor hai sa ne adunam acolo, luati legatura cu florin gorcea si-a lasat si nr de tel noi santem 7 baieti din ct care ne-a dat teapa, ne-a spus ca ne trimite la o ferma de cai, bani o sa ni dea anapoi daca stam acolo cateva zile

| Popa_Ionela_1989 a răspuns:

Niste mincinosi falsi nu vor de cat sa isi bata joc de oamenii nu va incredeti in astia serios si nici in alte firme gen de rerutare nu va lasati pacaliti este pacat sa pierdeti niste banii aiurea mai ales ca abia faci rost de ei in zilele noastre

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Fratilor teaaaaaaaaaaaaapa dar noi ne strangem acolo si stam pe ei zi de zi, haideti si voi, daca nu ma credeti ca sant tepari uitati-va la stirile online tvr 1 din data de 18.06. 2014 sa vedeti adevarul.nr meu de tel este 0761889017, haideti peste ei cat mai multi

| talida1 a răspuns:

Da e teapa, am plecat din Italia pentru a semna contractul cu ei la o ferma din Bolzano trebuia sa plec, plecarea fiind maine pe 12 iulie, am sunat si imi spun ca asteapta confirmarea contractelor, dupa mai multe insistente nu mai raspun la telefon, am cautat firma la care zic ei ca ma trimit pe internet am luat legatura cu acea firma si mi-a zis ca ei nu colaboreaza cu nici o agentie din Romania

| beres22 a răspuns (pentru Bogdan_Dragomir_1993):

Da sunt tepari atunci anseamna ca si eu o sa iau teapa ca am dat bani pentru un loc de munca an Germania si trebuie sa plec pe antai august dar s-ar putea sa nu fie asa cum au zis ei din ce vad ca se scrie aici despre ei

| beres22 a răspuns (pentru myhayta1234):

Deci mai oameni buni firma asta chiar da tepe? penrru ca si eu am dat bani si urmeaza sa plel dupa cum au zis ei pe antai august au zis ca ma suna dar nu mau sunat si nu stiu ce sa fac mai astept saub sa ami iau gandu de la plecare si de la bani

| beres22 a răspuns:

Eu am fost la firma asta si am dat 650 lei si la interviu le-am spus ca nu stiu limba engleza sau germana si mi-au zis ca nu este obligatoriu sa stii o limba straina. Am semnat contractu si mi-au dat factura si bon fiscal si mi-au zis ca ma suna ei cu cateva zila anainte de plecare e drept mau sunat dar de data asta nu mai era ca la interviu ca mi-au cerut daca stiu limba engleza sau germana ca firma cere asta de si la interviu le-am zis ca nu stiu si uite asa ma mai amana pana vor gasi o firma care sa nu ceara limba straina. Acuma eu nu inteleg cum sa ami ceara limba straina daca eu am completat o fisa cu experienta ce o am cu ce acte am si am specificat ca nu stiu nici o limba straina acuma nu stiu ce sa fac sa mai astept sau sa ami caut de lucru

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Raspunsul tau aici...fratilofirma asta este o mare teapa eu astept instanta cu ei.la capitala sunt foarte multe plangeri...cautati pe googale filmarea cu ei data de tvr 1 unde am fost eu; sute de oameni anselati de firme de recrutare; eu de un an trebuia sa plec am platit 750 si nici nu am plecat; au fost niste baieti din constanta au stat 2 zile acolo la ei cu scandal si dupa cele 2 zile le-au dat anapoi 400, dar cu conditia sa stearga toate filmarile cu ei credeti-ma nu mint nu am dc sunt patit la fel ca voi. cautati filmarea cu ei pe googale; sute de oameni anselati de firme de recrutare 0763366741

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Teapa nu dati bani cautati pe googale filmarea; sute de oameni anselati de firme de recrutare. eu unu i-am dat an judecata si la televizor

| samsungyoung a răspuns:

Cine are programare pentru plecare in Germania pentru sambata 16 august 2014 rog sa imi lase un nr de tel pe ady.samsung.young@gmail.com pentru ca si mie mi s-a zis ca plec p 16 si nici macar nu am dosarul complet pentru ctr de munca si a zis ca trebuie sa astept perioada conform contr de medeiere desi m-au asigurat 100% ca p 16 e plecarea. Nu stiu ce sa mai cred. Va multumesc.

| samsungyoung a răspuns:

Salutare va las un nr de tel la care doresc doar un simplu apel de la cei care trebuie sa plece acum pe 16 august 2014 in Germania si va sun eu imediat ca as dori si eu niste confruntari de opinii in privinta acestei asa zise plecari pentru ca nu cred ca va avea loc pentru toti cei carora li sa promis asa ceva. Nr de tel este 0735100614

| samsungyoung a răspuns:

Am uitat sa specific ca ma refer la firma sc exclusive employment agency srl de pe vasile conta sector 2 Bucuresti

| valentin_3530 a răspuns (pentru samsungyoung):

Salut si eu trebuia sa plec pe 16 august si ma amanat pe 23 august a zis ca pana miercuri ne suna acesta e nr meu0753465236

| valentin_3530 a răspuns (pentru Loredana_Bogdan_1991):

Buna si eu sunt in aceeasi situatie acesta este nr meu 0753465236 vali

| valentin_3530 a răspuns (pentru anonim_4396):

0753465236 si cand doresti sa ne intalnim sa mergem

| valentin_3530 a răspuns (pentru Catalin_Gabriel_1981):

Catalin si eu sunt din Galati acesta este numarul meu0753465236

| Roberto_Neamţu_1996 a răspuns:

Si eu am fost acum o saptamana si mi s-a parut totul ak, dar curiozitatea m-a facut sa caut pe internet si am gasit raspusurile voastre, asa ca nu mai stiu ce sa cred sau mai bine zis ce sa fac, sa ma duc sa duc banii si sa semnez contractul sau sa stau in banca mea.adresa este vasile conta nr 10 sect 2 Bucuresti.

| valentin_3530 a răspuns (pentru Roberto_Neamţu_1996):

Stai mai bine in banca ta nu iti pierde banii degeaba eu trebuia sa plec pe data de 16 august si uite nici acuma nu am plecat! pastreazati banii

| tairliviu a răspuns:

Sunt cei mai mari magari si fura bani de la oameni saraci

| tairliviu a răspuns (pentru tairliviu):

Mi-au luat bani pe29 iulie si ma mint de2 luni nu platiti comisioane e teapa va rog nu platiti numai vedeti bani nici eu nu i-am vazut

| samsungyoung a răspuns:

Salutare. Cine este de acord sa ne strangem mai multi macar cei care sunt mai aproape de Bucuresti si sa mergem peste ei sa ne dea banii. Nr meu este 0721874491 cine este de acord sa ma contacteze si sa stabilim o zi pana nu e prea tarziu si isi schimba sediul sau numele firmei.