| Simion_Fredy_1970 a întrebat:

Salutari....stie cineva ceva despre firma s.c exclusive employment agency s.r.l. din Bucuresti vasile conta nr.8-10se pare ca sunt aceiasi tepari, fosta firma general work force aceiasi adresa numai ca au schimbat numele firmei.

90 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut pentru toata lumea eu vb in numele mai multor persoane si noi am luat teapa si daca vreiti sa rezolvam ceva sa ne strangem toti.noi deja suntem un grup de 20 persoane uitati nr meu 0760886160 claudiu. noi ne strangen in fiecare zi in fata firmei hai sa ne intalnim si sa strangem semnaturile de la toti si sa mergem la guvern.hai sa facem o echipa.
hai sa le aratam ca nu suntem slabi precum cred ei si nu renuntam la bani nostri.

| Catalin_Gabriel_1981 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca va strangeti in fata firmei, ati primit vreun raspuns pana acum? Eu sunt din Galati si va dati seama ca nu imi pot permite sa vin prea des la Bucuresti.

| cocaseizucristian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot ti-ai luat teapa si ti-ai pus nr de tel pe sait poate iti deschizi si tel k poate vor altii mai multe detalii

| cocaseizucristian a răspuns (pentru Catalin_Gabriel_1981):

Si daca esti din Galati de ce nu dai mai multe detalii daca ti s-au intamplat si tie aceleasi lucruri ca si celorlalti

| valentin_3530 a răspuns (pentru anonim_4396):

0753465236 si cand doresti sa ne intalnim sa mergem

| valentin_3530 a răspuns (pentru Catalin_Gabriel_1981):

Catalin si eu sunt din Galati acesta este numarul meu0753465236

| raduradu2014 a răspuns:

Da sunt aceiasi firma

| Bogdan_Dragomir_1993 a răspuns:

Nu te incurca cu firma asta. teparii

| stanciuionel a răspuns (pentru Bogdan_Dragomir_1993):

Patronii sunt morar flavius daniel si bantos maria sunt din Arad au avut peste 40 de firme sub diferite denumiri nu au trimes nici o persoana in strainatate daca ati dat 650 ron ati luat teapa mergeti la itm si la politie ca sa va luati bani inapoi

| Stefan_Liutec_1988 a răspuns (pentru stanciuionel):

Pai chiar exista sanse sa imi recuperez banii respectivi daca merg la politie sau itm (ce inseamna) adica tu ai reusit sa ii recuperezi astept un raspuns te rog poate imi zici mai exact ce am de facut

| Catalin_Gabriel_1981 a răspuns (pentru Stefan_Liutec_1988):

Nu se rezolva nimic nici cu ITM si nici cu politia.Banii inapoi nu-i mai vedem.Singura posibilitate este sa-i dam in judecata intr-un proces civil.Va spun pentru ca m-am consultat cu un avocat specializat pe acest gen de contracte.

| nicoletadriana a răspuns (pentru stanciuionel):

Ati avut contract pentru Germania?

| beres22 a răspuns (pentru Bogdan_Dragomir_1993):

Da sunt tepari atunci anseamna ca si eu o sa iau teapa ca am dat bani pentru un loc de munca an Germania si trebuie sa plec pe antai august dar s-ar putea sa nu fie asa cum au zis ei din ce vad ca se scrie aici despre ei

| nikusor95 a răspuns (pentru Catalin_Gabriel_1981):

Concret a plecat cineva macar dupa 1luna 2?

| Costache_Florin_1980 a răspuns (pentru nikusor95):

Salut,am fost ieri si am facut scandal alora din birou, au chemat pe cei de la firma de paza si m-au dat afara cu forta

| Costache_Florin_1980 a răspuns (pentru nikusor95):

Vreau sa ne adunam luni 26 ianuarie in fata firmei sa ne facem dreptate, 0720588189 FLORIN

| Nyykoll a răspuns:

Si tatal meu este in aceeasi situatie straight face A dat banii aiurea si plecarea trebuie sau ma rog, ar trebui sa fie sambata pe 24. Spuneau ca ei vor suna cu 5 sau 6 zile inainte de plecare, dar deja suntem in 21 si nimic. Tata suna acolo dar ii spune ca asteapta contractele din Germania. Observ ca sunt prea multi oameni disperati care vor sa munceasca si se trezesc cu niste bani pierduti, dar si fara servici. Mare pacat, dar de ce sa ne miram? Traim in Romania!

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Da este firma work force care da teapa la lume asa am patit eu maine merg cu televiunea

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Raspunsul tau aici...fratilofirma asta este o mare teapa eu astept instanta cu ei.la capitala sunt foarte multe plangeri...cautati pe googale filmarea cu ei data de tvr 1 unde am fost eu; sute de oameni anselati de firme de recrutare; eu de un an trebuia sa plec am platit 750 si nici nu am plecat; au fost niste baieti din constanta au stat 2 zile acolo la ei cu scandal si dupa cele 2 zile le-au dat anapoi 400, dar cu conditia sa stearga toate filmarile cu ei credeti-ma nu mint nu am dc sunt patit la fel ca voi. cautati filmarea cu ei pe googale; sute de oameni anselati de firme de recrutare 0763366741

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Teapa nu dati bani cautati pe googale filmarea; sute de oameni anselati de firme de recrutare. eu unu i-am dat an judecata si la televizor

| samsungyoung a răspuns:

Cine are programare pentru plecare in Germania pentru sambata 16 august 2014 rog sa imi lase un nr de tel pe ady.samsung.young@gmail.com pentru ca si mie mi s-a zis ca plec p 16 si nici macar nu am dosarul complet pentru ctr de munca si a zis ca trebuie sa astept perioada conform contr de medeiere desi m-au asigurat 100% ca p 16 e plecarea. Nu stiu ce sa mai cred. Va multumesc.

| samsungyoung a răspuns:

Salutare va las un nr de tel la care doresc doar un simplu apel de la cei care trebuie sa plece acum pe 16 august 2014 in Germania si va sun eu imediat ca as dori si eu niste confruntari de opinii in privinta acestei asa zise plecari pentru ca nu cred ca va avea loc pentru toti cei carora li sa promis asa ceva. Nr de tel este 0735100614

| valentin_3530 a răspuns (pentru samsungyoung):

Salut si eu trebuia sa plec pe 16 august si ma amanat pe 23 august a zis ca pana miercuri ne suna acesta e nr meu0753465236

| samsungyoung a răspuns:

Am uitat sa specific ca ma refer la firma sc exclusive employment agency srl de pe vasile conta sector 2 Bucuresti

| samsungyoung a răspuns:

Salutare. Cine este de acord sa ne strangem mai multi macar cei care sunt mai aproape de Bucuresti si sa mergem peste ei sa ne dea banii. Nr meu este 0721874491 cine este de acord sa ma contacteze si sa stabilim o zi pana nu e prea tarziu si isi schimba sediul sau numele firmei.

| samsungyoung a răspuns:

Daca vreti sa ne recuperam banii de la hotii astia de pe vasile conta haideti sa ne adunam sa mergem peste ei sa ne cerem banii ca NIMENI NU A PLECAT SI NICI NU VA PLECA VREODATA CU ACEASTA FIRMA. 0721874491 este nr meu.

| samsungyoung a răspuns:

Oameni buni eu am fost la aceasta firma si va zic sa NU VA FACETI GRIJI PENTRU CA SE PLEACA 100% eu am primit deja contractul doar ca trebuie putina rabdare cum am avut si eu.pana acum si eu am avut aceiasi parere ca si altii dar din moment ce eu am contractul de munca e clar ca m-am inselat. Nu va mai lasati influentati de altii. fiecare face ce vrea dar eu va pot spune doar ca am contractul de munca si sapt viitoare plec la munca uin Germania.

| tairliviu a răspuns:

Sunt cei mai mari magari si fura bani de la oameni saraci

| tairliviu a răspuns (pentru tairliviu):

Mi-au luat bani pe29 iulie si ma mint de2 luni nu platiti comisioane e teapa va rog nu platiti numai vedeti bani nici eu nu i-am vazut

| larisacucutean a răspuns:

Am un verisor care a fost sunat de aceasta firma si au zis ca o sa plece in Austria dupa paste cu contract pe 6 luni, mi se pare ok, acu asteapta sa-l sune sa plece

| Missy_Massimo_1980 a răspuns:

Salut! Un prieten de al meu si a depus dosarul... Urma se pare sa mi l depun si eu. Sa inteleg ca nu sunt ce a ce spun? Plus de asta, a plecat cineva pana acum, stie cineva lucrul asta?

| Missy_Massimo_1980 a răspuns:

Salut! Mai oameni buni. Am sunat azi la ei si am vorbit cu o doamna la telefon. Am mai scris o data in care am spus ca am un prieten care saptam trecuta si a depus dosarul. Urmeaza sa plece pe 26 luna asta, eu urmez sa mi l depun pe 15 tot luna asta si sa plec la jumatatea lui mai. Acum daca erea teapa, ma mai asigura doamna la tel ca prietenul va pleca si daca vreau sa imi depun dupa sa vad ca el pleaca... Acum daca erea teapa cum toti spuneti pe aici, cum Dumnezeu mai putea sa imi spuna asa ceva. Nu stiu am impresia ca uni de aici ati scris de dragul de a pune alti oameni in posturi urate... Parerea mea! Daca intr-adevar a luoat cineva teapa am sa il rog sa ma sune la acest nr de tel 0784 893 313 sa faca un pustiu de bine sa imi spuna mai multe, cel putin pana saptam viitoare cand urmeaza sa imi depun si eu dosarul, pentru ca totusi mi se pare aiurea ce scrieti voi pe aici. Multumesc frumos! Sper ca nu am deranjat pe nimeni. O seara buna!

| SeizuCristicristian a răspuns (pentru Missy_Massimo_1980):

Pe siteul asta nu poti fi sigur de ce se spune ca nimeni nu da detalii concrete parerea mea e ca acesti oameni sunt platiti sa denigreze aceasta firma, in aceste conversatii nu am citit la nimeni ca s-ar fi interesat de aceasta firma daca intr-adevar lua cineva teapa se ducea pana in panzele albe sa rezolve aceasta problema dar aici numai de plangeri dau.

| Missy_Massimo_1980 a răspuns:

Salutari din nou oameni buni Va spun cu ce a mai mare parere de rau ca acesti oameni sunt atat de bine pusi la punct si ma refer din punct de vedere legal, sunt de neatins. Aceasta firma unde este sitoata atat de bine in buricul Bucurestiului, langa ambasada Thailandei si langa o judecatorie, sunt ce a mai mare firma de ESCROCI pe care am intalnit-o. De cand mi am lasat nr de tel pe site am fost sunat de foarte multe pers sa imi spuna cum au dat bani din ianuoarie februoarie si nici in ziua de azi nu au plecat. Mi a spus o doamna la tel ca in februoarie dansa si cu sotul ei si a depus dosarul. Cand au iesit ereau oameni acolo in fata sa le spuna ca ei aveau dosar pus din iunie anul trecut pe o alta firma acelasi sediul si nici in februoarie anula asta nu ereau plecati. Probabil va intrebati de ce nu sau dus sa isi recupereze bani in sec aia, pentru ca si ei ca si alti ca si voi ereau entuziatimati ca vor pleca avand in vedere cat de frumos si la subiect vorbesc acesti ESCROCI in care te fac sa crezi ca totul este adevarat. Am fost marti la ei sa vorbesc pentru prietenul meu, credeti ma ca nu va duceti jos la acea doamna Sabina care incheie contractele si nu, mergeti in fata intr-un alt birou. Acolo dati de un domn cu ochelari care chipurile el este pus acolo sa de a explicati. Sa va spun cateva dintre ele. Lam rugat frumos sa ne arate ceva concret, sa vedem ca cineva chiar a plecat cu firma asta, gen poze de la locatile respective, niste nr de tel de la cei care au mai fost cu aceasta fima, nr de tel de la angajator, absolut nimic, se ascund dupa litera legi ca sunt date confidentiale si ca asa ceva nu se poate. Lam rugat sa ne spuna o data in care pleca autocarul sa vedem si noi cu ochi nostri ca sunt oameni care intr-adevar pleaca, raspunsul lui care este foarte hilar oameni buni a fost asta. Nu va pot spune ca sa nu va luoati de ei si sa nu intarzie autocarul, pentru ca ni sa mai intamplat lucrul asta, mi s-a parut extrem de idiot acest raspuns din partea domnului cu ochelari care este efectiv un mic robotel, nu intelegi nimic, nu spune decat atat ca noi lucram cu fortele de munca si prin Itm si ca am trimis sute de oameni. Mam repetat de n ori, dovediti faptul asta. Bineanteles acelasi rasp sec in care se ascund dupa litera legi. Daca asta nu vau convins de acesti ESCROCI, sa va mai spun vreo doua. Lam intrebat daca stiu ce se posteaza pe internet despre ei. Raspunsul lui a fost ceva de genul. Da stim, pe internet poata sa scrie oricine, asta mi a spus prima oara. Dupa ce i-am spus ca eu care am incheiat cu ei un contract, efectiv ce am vazut pe internet m-am speriat, de ce nu mau sunat sa imi spuna sa stau linistit ca voi pleca sau sa scrie cineva din partea lor pe acest site ceva ca lumea sa nu stea ingrijorata. Raspunsul acestui robotel a fost asta. Oameni care au scris despre ei pe acest site sunt chemati in instanta. Va spun sincer ca acest nume pe care il folosesc pe internet nu este numele meu real. Si acum va intreb eu pe voi, cum Dumnezeu au chemat ei pe cineva in instanta, pentru ca sunt convins ca nici ceilalti nu si au folosit numele reala sau chiar daca au facut-o pentru ce sunt ei chemati in instanta, sunt dati in judecata pentru ce, ca au scris numai adevaruri despre acesti ESCROCI. Hai sa fim seriosi. Acum in caz ca doriti sa va reziliati contractul cu ei, nu vi se inapoiaza decat 50 lei oameni buni, asta mi a spus robotelul. Uitati-va cu mai multa atentie pe acele contracte, sunt facute in asa fel sa fie bine doar pentru ei din punct de vedere legal, cat despre contract este unul de mediere adica de consiliere oameni buni. Ati dat 650 de lei sa fiti consiliati. Eu sunt convins ca aceasta firma apar cu darile statele la zi, dar cum apar. Nici de cum ca firma de recrutare amplasare si ca firma de consultanta, ce a ce inseamna din punct de vedere legal nu ai ce sa le faci. Sau dat 650 de lei pentru consultanta. Totul este gandit foarte amanuntit si bine din punct de vedere legal. Cum am mai spus ESCROCI DE CALITATE. Am ceva sa i transmit lui Cristi cum ca stie el ca a plecat cineva cu aceasta firma si ca autocarul nu pleca daca nu este plin. 1. Pe mine nu ma intereseaza cum ma duci acolo, atata timp cat la mine in contract scrie clar ca trebuie sa ajung la data respectiva. Tu ca firma iti asumi aceasta responsabilitate. Eu am in contract o data la care trebuie sa incep lucrul conform contractului, cum ma duci acolo este problema ta ca firma. Pt ca angajatorul nu sta el dupa mine ca nu si au facut astia numarul de oameni la autocar. Hai sa fim seriosi. Si 2 acel baiat care se presupune ca ar fi plecat in Germania cum Dumnezeu nu mai stie nimeni nimic despre el, pentru ca tu ce sti, tot prin mine ai aflat datorita faptului ca mi am lasat nr meu de tel pers aici. Si 3. Cristi noi am vorbit la telefon foarte multe, stiu ca si tu si sotia ta va doriti foarte mult sa lucrati in Germania, dar inca o data iti spun cu parere de rau ca sunt niste ESCROCI. Te rog frumos nu mai incuraja oameni sa faca prostia de asi pune dosarul la aceasta firma de ESCROCI pentru ca vor da niste bani degeaba. Pt inchiere mai un lucru de spus care cu siguranta ce i care aveti dosare puse si sperati ca veti pleca la aceste ultime randuri veti ramane fara spici. Dupa ce am iesit de la firma, mam dus la ambasada Thailandei care sunt poarta in poarta cu ei sa il rog sa imi spuna pe bodyguardul de acolo daca au mai fost baieti ca mine in sitoatia asta. Raspunsul a fost unul scurt si la obiect. E teapa tata, daca vrei sa dai bani degeaba dai, a fost si televiziunea aici si nu le au facut nimic. Acest domn chiar nu avea nici un motiv sa ma minta. Daca nici acum nu sunteti convinsi de acesti ESCROCI ma puteti suna oricand la orice ora voi raspunde sa va confirm aceste lucruri 0784 893 313, bineanteles cu parere de rau. Dar chiar nu se poate asa ceva, au din ianuoarie si pana acum peste 750 de contracte incheiate, faceti voi socoteala cati bani au facut NENOROCITI astia, efectiv degeaba. Am scris aici ca pe viitor sa se mai reduca consistent din nr lor de contracte, pentru ca aceasta firma de NENOROCITI nu vor disparea asa usor de pe piata, sunt convins de asta. Toata inselatoria asta este foarte foarte bine gandita si pusa la punct. O zi buna va doresc oameni buni!

| Nyykoll a răspuns (pentru Missy_Massimo_1980):

Trebuia sa plece maine, dar acum s-a anulat..Cica e plecarea pe 7 acum.ce oameni nenorociti

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Da frate aia este

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Fratilor hai sa ne adunam acolo, luati legatura cu florin gorcea si-a lasat si nr de tel noi santem 7 baieti din ct care ne-a dat teapa, ne-a spus ca ne trimite la o ferma de cai, bani o sa ni dea anapoi daca stam acolo cateva zile

| Milano_Cristiano_1975 a răspuns:

Fratilor teaaaaaaaaaaaaapa dar noi ne strangem acolo si stam pe ei zi de zi, haideti si voi, daca nu ma credeti ca sant tepari uitati-va la stirile online tvr 1 din data de 18.06. 2014 sa vedeti adevarul.nr meu de tel este 0761889017, haideti peste ei cat mai multi

| Berchesan_Marius_1971 a răspuns:

NU stiu prea multe, dar m ar interesa

| Catalin_Gabriel_1981 a răspuns:

Se pare ca suntem multi in aceeasi situatie.Promisiuni si cam atat. Avertisment celor care vor sa piarda niste bani.Sunt tepari.Nu apelati la ei.Eu am facut greseala

| cocaseizucristian a răspuns (pentru Catalin_Gabriel_1981):

Dati si voi mai multe detalii despre teapa asta

| beres22 a răspuns:

Eu am fost la firma asta si am dat 650 lei si la interviu le-am spus ca nu stiu limba engleza sau germana si mi-au zis ca nu este obligatoriu sa stii o limba straina. Am semnat contractu si mi-au dat factura si bon fiscal si mi-au zis ca ma suna ei cu cateva zila anainte de plecare e drept mau sunat dar de data asta nu mai era ca la interviu ca mi-au cerut daca stiu limba engleza sau germana ca firma cere asta de si la interviu le-am zis ca nu stiu si uite asa ma mai amana pana vor gasi o firma care sa nu ceara limba straina. Acuma eu nu inteleg cum sa ami ceara limba straina daca eu am completat o fisa cu experienta ce o am cu ce acte am si am specificat ca nu stiu nici o limba straina acuma nu stiu ce sa fac sa mai astept sau sa ami caut de lucru

| bobo1990 a răspuns:

Sunt niste tepari...

| bobo1990 a răspuns:

Suntem 2 pers trebuia sa pleca pe 24 mai si ne amana ca nu au sosit contractele, care vrea sa mergem peste ei ori ne da bani ori le rupem capurile?

| SeizuCristicristian a răspuns:

Imi pare rau despre voi dar am vb cu persoane care au cunostinte pe oameni care chiar au plecat in Germania, e posibil sa mai se intarzie cu plecarile deoarece aceasta firma trebuie sa isi faca un anumit numar de persoane ca sa poata sa plece ca si la autocar cand pleci undeva autocarul trebuie sa fie full ca sa poata sa plece asa ca apelati cu incredere

| Matei_Alex_1995_OcwN a răspuns:

Mama si matusa mea au platit pe data de 9.03. 2015 si li s-au spus ca pleaca pe 21 au asteptat sa sune si nimic am sunat la ei si spun ca inca nu au venit contractele si nu se stie cand o sa ajunga

| stanciuionel a răspuns:

Teparii