| prapaditu a întrebat:

Se ocupa careva cu asocierea cu Amazon prin a vinde produse? Dacă da, va rog frumos ma puteți ajuta și pe mine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, tu la 17 anisori nu te poti asocia cu nimeni si nu poti vinde nimic. Poate acasa pe olx.ro sau pe la prieteni, fiindca pe aceste platforme internationale nu au voie minorii.

Apoi, nu exista asociere cu Amazon, fiindca Amazon este o companie de miliarde de dolari, prin care se vand produsele micilor vanzatori.

"Amazon.com, Inc. is an American multinational technology company focusing on e-commerce, cloud computing, online advertising, digital streaming, and artificial intelligence

Founded: 5 July 1994, Bellevue, Washington, United States
Founder: Jeff Bezos
Number of employees: 1, 468, 000
Net income: 33.36 billion USD (2021)
Revenue: 469.8 billion USD (2021)
Subsidiaries: Audible, Amazon Web Services, Zappos, Shopbop & Audible, Diapers.com, Goodreads, IMDb, Kiva Systems (now Amazon Robotics), Shopbop, Teachstreet, Twitch, Zappos, and Zoox."

https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_(company)

| DjSannan a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu se poate asocia dar exista acest program :
Programul Amazon Associate ajută creatorii de conținut, editorii și bloggerii să-și monetizeze traficul. Cu milioane de produse și programe disponibile pe Amazon, afiliații folosesc unelte ușoare de creare a legăturilor pentru a direcționa publicul către produsele pe care le recomandă și să câștige din cumpărături și programe calificate.

| DjSannan a răspuns:

Amazon oferă o opțiune de vânzare a produselor prin intermediul său, cunoscută sub numele de "Vânzarea prin Amazon" (FBA). Aceasta îți permite să depozitezi produsele tale în centrele de distribuție Amazon și să le vinzi prin intermediul platformei Amazon, beneficiind de serviciile de livrare și suportul căutării clienților oferite de Amazon.

Pentru a începe să vinzi prin intermediul Amazon, trebuie să înregistrezi un cont de vânzător și să îți creezi un profil pentru afacerea ta. După aceea, poți începe să adaugi produsele tale pe platforma Amazon și să le listezi pentru vânzare. Amazon oferă o serie de instrumente pentru a te ajuta să gestionezi afacerea ta de vânzare prin intermediul său, inclusiv opțiuni de gestionare a stocurilor, procesarea comenzilor și livrarea produselor