pupimik
| pupimik a întrebat:

Se poate afla pe net impozitul pe locuinta si masina? Pe ce site mai exact?

Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Se pare ca da.
http://www.conso.ro/......nline.html

http://www.ghiseul.ro/

15 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

"Ghişeul Virtual de Plăţi reprezintă sistemul informatic de utilitate publică, parte a sistemului e-guvernare, prin intermediul căruia persoanele fizice şi juridice pot efectua plăţi electronice cu cardul către autorităţile administraţiei publice centrale şi locale din România.
Practic, orice persoană poate efectua plăţi cu cardul pentru orice debit către instituţiile statului român, cu condiţia înregistrării în sistem a serviciului de către instituţia beneficiară a plăţii.
Cum poti deveni utilizator al platilor electronice?
In calitate de platitor posesor al unui card bancar vei fi scutit de procedura greoaie si consumatoare de timp pe care ai fost nevoit s-o respecti pana in acest moment, apeland la o varianta mult mai simpla, sigura si rapida la orice ora din zi, si in doar 5 minute:
* accesezi Ghiseul la adresa www.ghiseul.ro
* te autentifici sau iti creezi cont nou;
* accesezi funcţia de plăţi on-line a Ghiseului;
* alegi tipul de plată şi completezi formularului generat în concordanţă cu informaţiile necesare efectuarii acesteia;
* completezi datele din formular şi confirmi corectitudinea lor;
* primesti din parteaGhişeului dovada de efectuare a plăţii.
Dacă serviciul sau instituţia nu apar în lista Ghiseul Virtual de Plati, cere înregistrarea la instituţia respectivă. Trimite-ne o copie a cererii la adresa plata. online@assi.ro sau plata. online@ghiseul.ro pentru a face un lobby comun cu tine. "
Deci exista posibilitatea ca sa nu poti plati pentru ca nu sunt inregistrate la www.ghiseul.ro. Oricum este un pas urias inainte. Se pare ca tehnologizarea si informatizarea fac pasi rapizi ca sa ajunga din urma tarile europene.

| carmen_9743 a răspuns:

Incerc si eu si apoi raspund la intrebarea ta care m-ajuta si pe mine, sa speram

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru crisa si rroxi43- femeia v-a intrebat daca se poate afla impozitul nu cum se plateste!

| stefyk97 a răspuns:

Cum aflu cat am de plata impozit pe apartament si masina

| Jun_Kris_1975 a răspuns:

ALOOOOOO...daca nu stiti raspunsul la intrbebari nu mai aburiti oamenii cu ALTE RASPUNSURI..Intrebarea era daca poate vedea pe net cat are impozit, nu cum poate plati online.

| Benchea_Ana-Maria_1990 a răspuns:

Facebook

| Dumitrescu_Ionel_1955 a răspuns:

Impozit masina pe 2018 sector 3

| Ghiran_Dorin_1984 a răspuns:

Cat am de platit impozitu pe masina?

| Francu_Marian_1955 a răspuns:

Impozit clădire si auto

| Trifan_Radu_1971 a răspuns:

Se poate afla dacă este plătit impozitul

| Marcel_Bebe_1973 a răspuns:

Cât am de plata impozitul pe anul 2018

| Ionel_Ghita_Serban_1985 a răspuns:

Cum gasesc pe cel care plateste la primarie pentru masina

| Babut_Adrian_1975 a răspuns:

M-ar interesa inpozitu la masina bv21 Dus de cand nu e platit

| Stoica_Vali_1967 a răspuns:

Cum aflu care este valoare de impozit pe cladire pentru a plati online

| Ionut_Ionut_1974 a răspuns:

Cum pot afla ce impozit am?