| tina28 a întrebat:

Cum pot afla cat trebuie sa platesc pentru impozitul pe locuinta in 2017? am cautat pe diferite site-uri dar nimic concret.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti afla online decat daca primaria, pe raza careia se afla locuinta, este inregistrata in Sistemul Național Electronic de Plată Online - "Ghișeul.ro" si daca detii un credential (user+parola) de acces in sistem. Credentialul il poti obtine, printr-o cerere, tot de la primaria respectiva!
Vezi, spre exemplu, primaria municipiului Iasi :https://dfpl.primaria-iasi.ro/index.aspx

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai multe posibilitati:
-Cauti hotararea Consiliului local privind impozitele locale pe 2017.
-Vezi pe Ghiseul.ro, daca primaria este conectata la Sistemul national.
-Te interesezi la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti afla cu exactitate, doar daca intrebi la administratia financiara!