| ralucap91 a întrebat:

Se poate modifica contractul de prestari servicii al unui restaurant incheiat in noimebrie 2014, daca acestea vor fi prestate in octombrie 2015, avand in vederea modificarea TVA-ului?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparata nevoie sa se modifice contractul, la pretul negociat se adauga TVA legal din momentul facturarii, marit sau micsorat, nu se poate adauga alt TVA, fiindca s-ar incalca Codul fiscal.
Daca se doresc si alte modificari se poate negocia si sa se incheie un act aditional la contract.

| MgdDroopy a răspuns:

Orice modificare se face in baza unui Act aditional de comun acord