| Legsilativ a întrebat:

In cadrul unei case de expeditii contractul incheiat intre furnizorul de transport si respectiva firma care intermediaza cine semneaza aceasta conventie de la casa de expeditie?(Administratorul, operatorul care coordoneaza transportul). Este modelul exact de prestari servicii.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractele se semneaza de conducerea firmei (administrator, director, etc) sau de o persoana imputernicita pentru aceasta de conducerea firmei.

| Legsilativ explică (pentru Ioandelasal):

Este de fapt o comanda de transport, respectiv contract catre furnizor.Asta inseamna ca operatorul nu poate semna.
Multumesc pentru raspuns.

1 răspuns: