Întrebare recomandată | troleibuz a întrebat:

Si-a infiintat cineva de aici SRL? Puteti sa imi spuneti cum ati procedat? Si cat timp a durat?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Am gasit o firma care se ocupa cu asa ceva, i-am platit, s-au ocupat ei. Vreo saptamana-doua, nu mai stiu. Acum s-ar putea sa mearga mai repejor (eu am facut-o in 2017). Daca zici din ce oras esti, as putea sa iti recomand tot pe ei sau pe cineva similar.

| zilog a răspuns:

Am avut eu
daca esti intr-un oras mic mergi la oficiul comertului si iti explica tantile de acolo totul mura in gura
in general trebuie sa ai un apartament sau o casa inchiriata sau propietate personala de preferat
si gata niste bani 1000 lei

sau mai bine dai la o contabila 1000 lei pentru srl sa iti treca o gramada de coduri CAEN pe el
si 800 lei pentru alergatura si munca ei