| cryyysss a întrebat:

Sti procesorul de la amd, 6 core? are 6 nuclee, intrebarea mea..este la fel de bun ca Intel core i5?

Răspuns Câştigător
| xhewlettx a răspuns:

Gama actuală de procesoare Core include cele mai recente Intel Core i7, Intel Core i5 și Intel Core i3, și mai în vârstă procesor Intel Core 2 Solo, Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Quad, Intel Core și 2 linii Extreme.
In concluzie i 5 este mai bun.
Funda?

4 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Este la fel de bun si ca Intel core i5, acum poti sa-ti cumperi ce vrei tu; d si de calitate dar si de pret

| M1hai a răspuns:

I5 e mai rapid din punct de vedere, dar la este foarte scump si nu e recomandat la gaming, asa dai 600 lei pe un AMD cu 6 coruri si ai si putere de procesare mare si pret redus, poti sa faci overclock

| cryyysss explică (pentru M1hai):

Mersi mult, dar ce inseamna overclock? big grin

| M1hai a răspuns (pentru cryyysss):

Maresti puterea procesoruluicu anumite programe specializate si cu un cooler mare si bun happy