| GamesAndrey a întrebat:

Cat de bun este procesorul asta?
Tip procesor Intel Core i3
Producator INTEL
Model procesor 4150
Nuclee fizice 2
Nuclee virtuale 4
Frecventa procesor (GHz) 3.5
Cache (MB) 3
Tehnologi 22 nm
Procesor grafic integrat Intel HD Graphics 4400

Răspuns Câştigător
| Haydz a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el. Daca vrei sa rendezi video-uri nu o sa o duci prea bine dar, in gaming, in combinatie cu o placa video buna (de exemplu un R9 270X) o sa o duci destul de bine la High sau chiar Ultra in majoritatea jocurilor din ziua de astazi.

| GamesAndrey explică (pentru Haydz):

Are o placa GeForce GTX 750 Ti, capacitatea memoriei este de 2048 mb, DDR5, dedicata, si bit-ul de 128 (nu stiu ce este ala)

| Haydz a răspuns (pentru GamesAndrey):

750 Ti este unpic mai slab decat ce am mentionat eu dar tot vei duce majoritatea jocurilor la High/Ultra. Iar 'bit-ul de 128' se numeste bit rate (in cazul asta 128 biti/ciclu) si se refera la cata informatie se poate transmite de la memorie la procesorul placii video in sine (si vice-versa) pe ciclu (de ex, in cazul placii video pe care o ai, freventa procesorului grafic este de 1020MHz/cuda core, adica poate face 1.020.000.000 cicluri pe secunda). Cu cat bit rate-ul este mai mare, cu atat mai bine happy

| GamesAndrey explică (pentru Haydz):

Ms, ti-as da funda dar nu imi mai apare chestia aia cu funda

4 răspunsuri:
| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Am acest procesor si il recomand din toata inima :X randeaza bine, se descurca bine in jocuri, pot face ce vreau cu el :v