| Babushka a întrebat:

Stie cineva cat are salariu un inginer constructor? la inceput si altul mai invechit? :*

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Mai nou salariu se plateste in functie de proiect, amplasarea unde va avea loc lucrarea si de experienta inginerului.
Daca insa te angajezi banuiesc ca la inceput vei aveai un salariu un pic mai mult decat cel mediu pe economie.

| kenzo a răspuns:

Depinde de zona geografica, de firma, de experienta...

| Aurelia a răspuns:

Http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/ingineri-cu-salarii-de-bancheri~ni4mr1

Poate te ajuta acest site, cred ca scrie ceva aici:-?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inginer constructor in Bucuresti a pornit de la 200 euro acum 6 ani si azi ia cam 650 euro-e doar un exemplu, dar concret.il cunosc pe tip.lucreaza in constructii speciale, se ocupa de amplasarea unor folii speciale de protectie la gropile ecologice.pe cartea de munca este inginer constructor.