| m2704 a întrebat:

Stie cineva de ce acte e nevoie,ce autorizatii,costuri chiar pentru a deschide un popas restaurant bar,pe terenul meu vreau sa construiesc din lemn o mica cabanuta si sa fie bar restaurant, ce autorizati acte am nevoie pentru a face treaba asta!? FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de infiintarea unei firme, intr-o forma juridica prevazuta de L.31/1991 (de preferat SRL) sau OUG nr.44/2008. Pentru asta primul pas este sa mergi la ORC din judetul tau, pentru rezervarea denumirii si acolo afli tot de ce ai nevoie, cat te costa infiintarea si autorizatiile si iti pot face actele necesare.
Inainte de asta este necesar sa construiesti cabana, pentru asta ai nevoie de autorizatie de construire de la primaria localitatii pe teritoriul careia vrei sa construiesti. Numai bine!

1 răspuns:
| OxanaBotna a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la primaria si vei afla toata informatia de care ai nevoie, funda!