| liviadoop a întrebat:

Stiti vreo companie unde pot face imprumut de bani rapid? Am mare nevoie, cel mai bun raspuns primeste FUNDAQ +VOT

Răspuns Câştigător
| cosminadic49 a răspuns:

Vezi aici http://ebani.cabanova.com/imprumut-bani-rapid.html
Sunt foarte buni o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Violleta2022 a răspuns (pentru cosminadic49):

La Provident daca imprumuti 3000 lei, platesti 6000!
uite dedesubt ce este scris pe site-ul lor:

"Exemplu: Pentru un împrumut Provident de 3.000 lei pe 70 săptămâni, cu o rată a dobânzii fixă de 65, 40% pe an, DAE de 134, 24%, valoarea totală plătibilă este de 5.984, 86 lei (include suma împrumutată, dobânda, comision de analiză a dosarului, comision de administrare, precum și comisionul unic aferent serviciului opțional dacă este cazul), rata săptămâni de 85, 50 lei. Comisionul unic aferent serviciului opţional de gestionare la domiciliu a acestui tip de credit este de 910, 00 lei, care va fi inclus, conform opțiunii exprimate de solicitant, in valoarea totală plătibilă şi va fi distribuit în mod egal în ratele aferente împrumutului.
Calculul estimativ realizat prin intermediul calculatorului de rate online este orientativ și nu are valoare contractuală."

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La o banca

daca te incurci cu camatari precum provident o sa regreti mult

| opi a răspuns:

La Cetelem
Dobanda este in jur de 8%
Sa ai 6 luni lucrate in totalitate. la ultimul loc de munca daca ai 3 luni si inainte ai avut inca 3 pot sa primesti. Sigur cu un pensioner este mai usoara.
+Nu ai nevoie la adeverinta dar daca stiu bine trebuie o facture de utilitati