| Ionicajunior a întrebat:

Sunt clasa a 10-a si trec a 11-a.
Daca citesc cap-coada manualul de educatie antreprenoriala ma va ajuta sa fac afaceri bune cand voi fi mare?
Sau e doar teorie care nu te ajuta mare lucru?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Manualul acela iti va descifra anumiti termeni care te vor ajuta in viitor, dar nu are cum sa te invete sa faci afaceri, asta este mult mai complicat. Pentru asta sunt facultati, sau trebuie deja sa ai experienta de viata, ca sa te ghidezi dupa intuitie, si sa faci afaceri bune.

| cristimihailov a răspuns:

Stii cum se zice... scanteia e in tine, nu in manual.

E un mare secret in afaceri: daca simti ca ar merge, fa-o. Nu da prea mult cu gandirea, ca nu o vei mai face si vei pierde.

La nivelul de startup iti trebuie doar energia sa pornesti.

Dupa, angajezi pe unul mai bun ca tine sa faca treaba.

Asa stau lucrurile.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Stii cum a zis un conational de-al nostru: Teoria ca teoria, dar praftica te omoara.

| TheGentleman a răspuns:

Metodele de succes ale unuia nu se potrivesc și altuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă un manual te învăța sa faci afaceri nu se mai ducea nimeni la facultate de Afaceri si Finanțe.

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Porneste propria afacere fara ce te-nvata scoala, ai sanse mai mari de reusita. (profu de Antreprenoriala de asta preda in liceul tau, ca nu a fost in stare de una). Fa-ti un plan de afaceri, afla de unde sa faci investitii si ce e rentabil pe zona ta, si start in a face bani indiferent de varsta. happy