| anonim_4396 a întrebat:

Sunt minora, dar totusi muncesc ca promoter si am nevoie de card ca sa imi puna salariul pe el...intrebarea este ca nu stiu unde este cel mai bine si avantajos sa imi fac card.

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Uite mai jos, poti sa intri, sa dai comparativ si vei vedea care sunt avantajele la una sau alta dintre banci
http://www.vreaucard.ro/carduri-persoane-fizice/

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

BTRL sau ING la cel din urma e bine ca intri la orice ora vrei in bank fara sa se uite careva peste umarul tau.

| cryssu2008 a răspuns:

Eu am carduri la vreo 7 banci big grin
Sfatul meu este sa-ti faci la Banca Transilvania - deoarece nu ai comision de facere a cardului, nu ai comision la extragere de numerar, si nici comision de intretinere, singurul comision este de 0. 30 lei daca doresti chitanta. Sau mai poti incerca la ING - care la fel nu ai comision. Dar nu sunt sigur pentru ca eu am un card ING pentru studenti si posibil la noi sa fie ceva mai deosebit. Sa nu iti faci la Raiffeisen sau la BCR.

| BlueBolty10 a răspuns:

Ce înseamnă promoter?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banca Transilvania

| crackiswack a răspuns:

ING, au ceva program pentru tineri pana in 26 de ani, care implica faptul ca pana la 26 de ani nu trebuie sa platesti taxa anuala de intretinere a cardului.Depinde totodata si de tine, poti sa te consulti cu parintii, ei probabil se pot interesa mai exact.

| violena a răspuns:

ING-ul are avantaje la carduri pentru tineri pana in 26 de ani.