| 99NYC a întrebat:

As avea nevoie de un imprumut de 5000 de lei si nu prea stiu la ce banca ar fi mai avantajos sau daca mi s-ar aproba. Cineva imi tot spunea ca pot sa fac usor imprumutul cu toate ca am salariul brut de 1050 lei. Daca ma poate ajuta cineva, cu ce ar trebui sa fac, si la ce banca... P.S. Nu am mai luat niciodata un imprumut

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mergi pe la toate bancile pe care le cunosti si sa ceri sa fie cu rate fixe si DAE (dobanda anuala efectiva) cel mai mic si fara alte comisioane. Sa ceri (ai dreptul) o simulare a unui grafic de rambursare in conditiile date. Acea simulare s-o pastrezi si sa-ti puna pe ea stampila bancii (daca este posibil). Dupa ce ai facut turul bancilor compari cea mai buna oferta. N-ai spus daca este si cu ipoteca si daca-i pentru consum. Uite si un simulator: http://www.vreaucredit.ro/......?/credite/
Daca nu intelegi ceva te ajut.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal e sa iti fac credit la banca la care incasezi salariul pentru ca ai dobanda mai mica