| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Trebuie sa scriu un eseu despre " ideea de afacere". dar nu gasesc ceea ce-mi trebuie.
Please ajutati-mahappy
thanx allhappy

7 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Scrie despre clasicele scheme piramidale happy

cami
| cami a răspuns:

In eseul tau, expune-ti o idee despre o afacere pe care ai vrea s-o incepi.

| LoveMusic a răspuns:

Pai. cum spui tu. ce-ti "trebuie"? big grin

| SelenaDesire a răspuns:

Eu cred ca Trebeinta asta se poate aranja, nu crezi? Adica eu nu va cer ajutor la mate, si am nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ar trebui sa il intrebi pe alt cinev-va ok pa proasto

| Maia a răspuns:

Ideea de afacere trebuie sa porneasca de la un plan de afacere, bine structurat.Planul de afacere trebuie sa contina la randul lui intreprinzatorul si setul de activitate (aici intrand planuri de cercetare-dezvolate, de marketing, de management, de resurse umane, planul financiar-contabil, poti sa dai definitii si exemple). Nu prea stiu cum sa te ajut pentru ca nu stiu ce-ti trebuie exact big grin!

| BAd-RoMaNcE explică:

@ selenadesire probabil nu ai inteles intrebarea.
Eu trebuie sa scriu un eseu despre " ideea de afacere" si problema este ca nu stiu ce trebuie sa scriu in el...
ma rog...raspunsul tau a fost de genu "si eu am teme, dar nu stiu sa le rezolv" bla bla chatterbox
in legatura cu intrebarea. Cuvantul "trebuie" l-am corectat dupa aceea, dar nu s-a salvat. nu am vrut sa-l scriu asa...