| Jony123 a întrebat:

Tupa parerea voastra care banca ar fi mai eficienta la carduri pentru a pune alocatia pe ea si cam ce acte si ce trebuie sa fac pentru a pune alocatia pe card bancar? Dau funda promit!

Răspuns Câştigător
| dedeuh a răspuns:

Eu am un card pentru alocatie la ING pe numele meu si sincer este foarte bine adica iti vine alocatia in fiecare luna si se pastreaza acolo.La o anumita suma de bani primesti o mica dobanda, e ok, mai ales ca iti da un card foarte dragut cu robotei si chestii din astea desenate... Pentru acte mai bine ar vorbi parintii sau tu cu cei de la banca unde vrei sa iti faci cardul, dar in principiu daca nu ai buletin trebuie sa ai buletinul unui parinte si cam atat...NU E MARE FILOZOFIE big grinfunditsa

3 răspunsuri:
| dedeuh a răspuns:

Merci pentru dunditsa

| lady_6820 a răspuns:

Pai oricare banca e buna pentru carduri alocati, pai daca alocatia e de la scoala trebuie sa le spui la secretariat sati de o fisa de completat in care bifezi sa iti vina pe card bani.

| Filip23 a răspuns:

La Transilvania au un card fara comision la ridicare. Am si eu unul, si sunt totusi niste comisioan, dar mici si nu pentru ridicare numerar. Intrebi la banca ce iti trebuie.