| anonim_4396 a întrebat:

- Uite Anne, esti mai important pentru mine decat crezi tu si te iubesc enorm de mult, si iti vreau doar binele, mereu asta am vrut!
- Stiu, chiar de asta mai dat afara din trupa! Si ce pot sa zic iti multumesc, mi-ai facut bine. Acuma poti sa pleci!
- Nu! Nu ti-am facut un bine, si imi cer iertare! Imi cer iertare pentru ca te-am scos din trupa! Imi cer iertare pentru ca am fost atat de prost! Te iubesc! Intelegi?! Te iubesc Anne! Si imi pare rau pentru fazele pe care le-am facut din cauza lui Zayn! Si vreau sa stiu ce simti pentru el!
- Ben.
- Nu! Ce simti tu pentru Zayn? Fi sincera cu mine, ca si inainte!
- Il iubesc. Inca il iubesc. Dupa tot ceea ce mi-a facut, eu tot il iubesc. Si il voi iubi in continuare din ce in ce mai tare. Orice ar fi, orice s-ar intampla, el va ramane mereu inchis in inima mea.
-...
- Nu am vrut si nici nu vreau sa te ranesc sau ceva...dar uite eu sunt sigura ca nu poate sa fie nimic intre mine si Zayn!
Sa uitat la mine in ochi cateva minute si dupa aia m-a imbratisat, nu stiam cum sa reactionez dar l-am luat si eu in brate.
- Te iubesc! Si iti multumesc ca ai fost sincera cu mine!
- Ben...stiu ca...
- Vreau sa faci parte din nou in trupa, si la fel si in viata mea!
- C...ce? Mai inainte am zis ca iubesc un alt baiat...
- Stiu..si cred ca stiam asta si inainte!
- Bun, ce s-a intamplat? Te-ai lovit la cap? Esti beat?
- Nu! Uite pur si simplu nu suport fara tine si vreau sa ne impacam! Stiu ca ma iubesti si pe mine si simti ceva anume si pentru Zyn, puteam sa stiu ca nu o sa dispara asta!
Sincer ma uitam la el ca la felul 14! Nu intelegem ce s-a intamplat ca s-a schimbat asa. dintrodata. Lucrurile nu se rezolva pur si simplu. Sau ba?
- Anne?!
- Da?
- Te iubesc, si vreau sa fiu alaturi de tine toata viata mea daca s--ar putea! Esti tot ce am si de ce am nevoie! Te iubesc, te iubesc, te iubesc!
Ma uitam la el si nu stiam ce sa fac.
- Ai...ai putea sa imi dai timp sa ma gandesc la asta? Acum cateva ore mai dat afara din trupa si din viata ta, si acuma imi vi si imi zici cuvintele astea si eu pur si simplu nu stiu cum..cum sa reactionez.
- Sigur..iti dau atata timp de gandire cat ai nevoie, chiar si un an! Bine nu chiar..as innebuni un an fara tine! Ce zici pana maine?
- Poimaine?
- Intr-o ora?
- Poimaine!
- Bine bine fie! * si a facut fata de catelus* Te iubesc! * si a dat sa ma imbratiseze, dar chiar atuncea a intrat Zayn in casa*
- Ahm..deranjez?
- Nu.
- Chiar acum plecam. Ne vedem maine la repetitii? * ma intrat Ben in timp ce s-a uitat la mine cu un zambet *
- D.da cred ca da.
- Bine. Te iubesc pitico! * mi-a zis in timp ce m-a pupat pe frunte si dupa a plecat*
- Bun ce a fost asta? Am auzit bine a zis " maine la repetitii", " pitico"?
-...
- Anne!
- Ce?
- Iti bati joc de mine?!
- Ha?
- Esti aiurita rau de tot! Am zis ca am auzit bine " maine la repetitii", " pitico"?
- Ahm da.
- V..vati impacat?
- Ce? Nu! Adica el asta a vrut, dar.
- Dar ce?
- Ahm ce te intereseaza pe tine? Ha?
- Ma intereseaza!
- Sa te intereseze ca nu ma intereseaza daca pe tine te intereseaza fiindca nu o sa iti zic ceea ce pe tine te intereseaza!
Si am fugit sus pe scari pana la mine in camera stiam ca o sa il las pe Zayn cateva secunde sau chiar si minute acolo gandinduse la ceea ce am zis si cand o sa realizeze o sa vina dupa mine. Asa si cum ma gandeam el dupa un minut a dat buzna la mine in camera, si inchizand usa dupa el cu...cu cheia? Ce are de gand baiatul asta?
- De ce ai inchis usa cu cheia Javadd?
Da el doar s-a uitat la mine si a aruncat cheia pe undeva prin camera in timp ce eu ma uitam la el ca la un om care acuma a scapat din casa de nebuni.
- Javadd?!
- Vreau sa vorbim!
- Si fara sa inchizi usa cu cheia nu puteam?
- Nu! Uite Anne, nici eu nu mi-am dat seama pana acum.dar eu cred ca...
Dar la intrerupt din ce a vrut sa zica telefonul lui.
- Firar!
A scos telefonul din buzunar si cand s-a uitat pe telefon s-a uitat la mine si dupa pe telefon si s-a dus spre usa de la balcon si a iesit afara.
Ce a vrut sa imi zica? Oare cine l-a sunat? Dar de fapt de ce ma intreb? Ii clar ca Perrie, ca doar atuncea iasa afara din camera sau pleaca din preajma mea cand il suna Perrie. Dar oare totusi ce a vrut sa imi zica?
- Ahm. uite Anne ii bai daca in seara asta nu dorm aici?
- Mnu.Dar unde mergi? * ops asta am zis cu voce tare?*
- Am ceva treaba.
- Aha, bine.
- Pa.
Si a luat repede cheia de pe jos si a plecat..Nu prea stateam sa ma gandesc la el, mai mult am fost ocupata sa ma gandesc la Ben, la ceea ce mi-a zis la ceea ce am zis eu lui in legatura cu Zayn, oare chiar asa simt pentru Zayn?! Nu ma intrebati habar nu am de unde am scos vorbele alea!
" Din inima desteapt'o. "
Iara tu?
" Hehe, norocul tau nu poti sa scapi de mine. "
Mi-e nu mi se pare noroc.
" Gandeste-te azi ai vrut sa te sarute, si cand a venit Ben nici nu te apropiai de el sau nici nu ai vrut sa te impaci cu el. "
Nu ii adevarat!
" O ba da, recunoaste! "
O mai taci!
" Bine. Dar ai sa vezi ca eu am dreptate! "

3 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Dafaq?

| AngelWhatt a răspuns:

Aha.draguta povestea dar ce vrei tu de fapt?

| Andreea45632 a răspuns:

Ce-i asta?