| Constantin_Laurentiu_1976 a întrebat:

Unde pot schimba 100$ din 1985

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din cate stiu, dolarul american este reprimita de banca fara vreun termen limita de preschimbare.
Mai mult, se si recalculeaza valoarea dupa puterea de cumparare (fata de data emiterii).

In acest context, cred ca oricare banca sau schimb valutar se va grabi sa ti-o schimbe la cursul de azi, urmand sa ia diferenta de la bancile din SUA...

| sierra1 a răspuns:

Poate cunoștințele tale îți indică o persoană ce călătorește în state, dai bancnota și el (călătorul) o cheltuiește (schimbă) fără probleme

| alii98 a răspuns:

Baaa
https://www.ebay.com/......n_71223665
daca arata ca astea si e in stare buna, poti scoate mai mult de 100$, ca e relativ veche bancnota

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

La banca.

| Constantin_Laurentiu_1976 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Daca se putea schimba la banca o faceam deja.E in regula am sunat la BNR, nu se schimba nicaieri pe teritoriul romaniei