| buldog a întrebat:

Urgent!
Am un card la ING pe care îmi intra salariul și din care mi se și retrag bani automat pentru plata unui credit. La bancomat scrie "sold 3000 lei" în afara de ce mai am eu pe el (150 lei).
Întrebarea mea este: pot scoate 1000 de lei? Adică cei 3000 de lei sunt accesibili? (Nu ma interesează ce dobânzi sau comisioane sunt). Deci pot sa retrag 1000 de lei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca este card de debit sau de credit.
Daca este card de debit nu poti avea ambele solduri (3.000 lei si 150 lei). Daca ai sold 3.000 lei poti retrage 1.000 lei, fara nici o problema.
Daca este card de credit la fel poti retrage 1.000 lei si apoi vei plati dobanda la aceasta suma si suma respectiva, conform scadentei stabilite prin contractul cu banca.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e card de debit 3000 lei inseamna suma efectiva care o ai pe card.