| anonim_4396 a întrebat:

Va salut cu deosebit respect. Am 15 ani si caut ceva de munca, vreau sa fac bani, unde as putea face bani? Nu conteaza cat fac, vreau doar sa fac. Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani este ilegal sa muncesti!
Poti face ceva bani daca muncesti la bunici sau acasa si te platesc parintii, bunicii, rudele, pentru ca-i ajuti pe langa casa, sau in gradina!
Dar legal, nu ai voie sa muncesti nicaieri, esti sub varsta minima de angajare.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Online, puisor, online. Inainte de orice altceva, tine minte doua chestii - NU se fac bani pierzind timpul cu rahaturi gen Viespar, si a doua chestie - engleza FOARTE BINE si abia dupa aia mai discutam.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La vârsta ta nu te angajeaza nimeni, asta e legea. Vezi ti de carte de scoală, bani daca vrei ceri părintilor, daca au bine, daca nu nu, ai alocatie? tine de ei, după 18 ani te poti angaja legal.

| Wheizii a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Stai linistita ca ma descurc cu liceul, sunt la un liceu economic din Bucuresti cu media de 7 si ma descurc, eu am intrebat altceva.

| Wheizii a răspuns:

Munca*