| pachetel77 a întrebat:

Va salut TPU! De ceva timp ma macina gandul sa incep o afacere, ce se ocupa cu inchirieri pentru ATV-uri. As vrea sa stiu daca pot sa cumpar o firma gata facuta cu alt scop de lucru, cu niste cifre de afaceri si mai apoi sa adaug si activitatea de inchirieri autovehicule. Ce parere aveti de ideea asta? La ce sa ma astept? Cum sa procedez cu firma si ce riscuri as putea avea? Tinand cont ca vreau sa incep cu ATV-uri noi. Apropo, am vazut cateva firme cu cifre de afaceri bune, fara datorii. Apropo v2, cu asigurarea cum sa procedez? Ati mai avut legaturi cu ATVRom sau direct cu CFMoto? Cat acopera garantia si ce acopera garantia?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad niciun avantaj să cumperi o firma, mai ales că nu se ocupa cu așa ceva. Practic dai banii pe firma și apoi trebuie să investești și în ATV uri.

| KovacsB a răspuns:

De ce naiba sa cumperi o firma cand poti sa-ti faci un srl in doua zile cu cateva sute de lei?