| Anonimul151 a întrebat:

Cum poți găsi numele potrivit pentru un anumit tip de afacere? Adică îți dorești să deschizi o anumită afacere, ai ideile pentru afacere, însă pentru nume, branding nu ai inspirație deloc. Adică sa fie un nume, care să fie potrivit, să atragă...

Există persoane care se ocupă de lucrurile astea, contra cost? Sau să se ocupe complet, de găsirea numelui potrivit pentru firmă, acte, creare firmă etc... Cum pot găsi aceste persoane? / Firme care se ocupa de aceste lucruri?

Firmele de consultanță în afaceri se ocupa de așa ceva ( de aceste lucruri )?

6 răspunsuri:
| Paracetamol0lol a răspuns:

Pune un anunț pe Facebook, un site ceva

| Anonimul151 explică (pentru Paracetamol0lol):

Nu cred că ar ajuta... Mai ales pe grupuri simple, poate pe cele de antreprenoriat voi găsi răspunsul. Dar probabil cei care se ocupă cu consultanță în afaceri, ma pot ajuta și cu asta.

| SamaeI666 a răspuns:

Lasa-o balta, daca te-ai cramponat deja la nume, ce pretentii sa ai mai tarziu.

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru SamaeI666):

Ești invidios pe el?hee hee

| Anonimul151 explică (pentru SamaeI666):

Puteai să îți păstrezi părerea pentru tine. Nu mă ajuta cu nimic răspunsul tău.

| SamaeI666 a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Paracetomoale nici pe tine nu te duce capul deloc.Cum naiba sa fii invidios pe unul care inca nu are scoala de soferi facuta, vrea sa se angajeze curier viseaza la fonduri europene, ar vrea sa faca o firma si s-a blocat deja la denumirea firmei? Asta da faliment intr-o saptamana.