| anonim_4396 a întrebat:

Va trece criza pana in 2012?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Ce mai conteaza, oricum murim (nu asa e trendul) laughing
Si daca nu o sa murim de apocalipsa, o sa murim de foame.Nimeni (dintre mari lideri) nu are interesul sa treaca, oricum suntem prea multi pe planeta.Foamea este cea mai a draq.criminalá.

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca cei ce conduc aceasta lume vor va trece chiar de maine daca nu...

lolita
| lolita a răspuns:

In Romania nu va trece prea curand, poate in 15-20 de ani candse va ridica la nivelul tarilor europene de acum. oficial in SUA, s-a declarat ca nu mai este criza (la ei bineanteles), ca de acolo a pornit.

| alinutzacodruta a răspuns:

Nu...am auzit ca va trece abia peste 20 de ani...

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu se stie, dar va trece dar nu se stie.

| mary_9983 a răspuns:

Da cred ca va trece, dar nu si la noi in romania, la noi o sa tina criza mult si bine.si stiti dc? pana straini isi vor redresa bugetele noi poate o sa fim muritori de foame, nk chiar dar vom fii in mare criza pentru ca nu vom mai avea de unde sa ne mai imprumutam, pentru ca straini nu sa mai acc sa ne dea banii pana nu isi vor redresa bugetul tari lor si dupa ce o sa se redreseze bugetul altor tari, romani probabil vor mrg sa munceasca din nou acolo, dar nu vor mai fi platiti deloc, deoarece noi o sa ne multumim si cu mult si cu putin.asa merge in romania sau asa cred eu, voi ce credeti? e ca mine?

| xibalba a răspuns:

Pai... nu cred ca trece vreodata. Oricum a fost criza mereu la romani, numai ca acum i se da prea multa importanta acestui aspect. Pun pariu ca nemtii pe timp de criza o duc mai bine decat noi cu economie infloritoare. Suntem in urma cu mult...

| carminaburana43 a răspuns:

In Romania niciodata.Asta e sigur.Si nu e doar parerea mea e parerea celor peste 30 de rude sau prieteni care au parasit tara acus 15-10-5 ani de zile si duc net mai bine decit ar fi dus dupa o munca de o viata aici.Nici eu nu vreau copiii mei sa-si distruga sanatatea talentul si priceperea intr-o tara fara absolut nici o perspectiva doar pentru pe[atura celor de 10. 000 mai bogati de aici.Pt restul ziua de maine :absolut nici o garantie sau doar un chin pentru o viata.Deci copiii mei sigur o sa-i las sa zboare din tara unde s-au dus si prietenii si rudeniile noastre. Absolut sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa treaca niciodata, in Romania totdeauna a fost criza si in lume la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cine va trăi peână atunci va vedea dacă mai este criză financiară sau nu.
Pa, pa.

| bluberry a răspuns:

Pana in 2012 greu de crezut ca va trece...