| System a întrebat:

,,Viza Sua,,... Buna am si eu asa o intrebare : Sunt din Republica Moldova dar am si cetatanie Romana. As putea din Romania (de la Bucuresti) sa aplic pentru viza B1 B2 in America? Iar la interviu sa demonstrez ca am si casa si serviciu, dar in Rep. Moldova

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Interviul se dă la Ambasada USA la București. Aceasta se ocupă de vizele cetățenilor români, care au casă și serviciu în România. Ei verifică veridicitatea celor declarate. Dta vii, și le povestești, ce ai tu în Rep. Moldova. Asta este egal cu a le spune celor de la Ambasada din București, știți eu am de toate în Moldova, puteți veridica, cum se spune îi trimiți să-ți cumpere ție țigări la Chișinău. Nici măcar nu vor sta de vorbă cu tine. Iar dacă vor sta, vor spune.
- Du-te la tine acasă unde ai casă și serviciu, că avem și acolo ambasată.