| carmela a întrebat:

Care sunt sansele ca relatiile dintre Romania si Republica Moldova sa fie restabilite? Cum s-ar putea face asta?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sansele sunt foarte mari. Politica este arta compromisului.In Moldova va fi ales un nou presdinte care se va stradui, macar de fatada, sa promoveze o alta politica. Mira

| anonim a răspuns:

Atata timp cat rusia nu isi va lua mana de pe moldova, sansele sunt destul de mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar cadea regimul comunist relatiile ar fi excelente dintre Romania si Republica Moldova.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Șansele sunt pe cale diplomatică de a reuși restabilitatea relațiilor dintre cele două state.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intii intreaba-te care sint sansele ca un idiot care conduce o tara, sa devina si el om normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marian din curtea de arges:abia astept sa se scoata viuzele si sa se restabileasca relatiile dintre rominia si republica moldova sa fie ca inainte de mica revolutie care a fost inabusita de comunisti. daca nu iese acum la putere un presedinte bun nu se va schimba nimic.DORU MARIAN

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca noi am avea oameni competenti in conducerea tarii si am deveni o tara bogata si Basarabia si Bucovina de nord s-ar alipi Romaniei dar din nefericire...