| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Voi aveti actiuni? Unde? Si daca ati investi in aur, de la ce suma ati porni?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

As investi in aur cu siguranta, insa nu detin atat de mult capital actual, incat sa investesc intr-o cantitate de aur, care sa aduca o cantitate de bani substantiala in viitorul apropiat, dupa principiul investesti relativ mult vei "scote" pe masura, investesti putin scoti "nimic"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da am acțiuni la companiile de tech, câteva, nimic spectaculos.
Nu, nu investesc in aur pentru că nu știu cum as putea sa îl valorific la nevoie.

| MrAM a răspuns:

Depinde de gusturile si competențele fiecaruia. Ai o gama larga de actiuni, comoditati, fiat, crypto etc
E inutil sa intrebi in ce alti investitori investesc. Fiecare adopta stilul lui cu strategiile care i se potrivesc. Majoritatea prefera un cos de actiuni diverse peste 40, altii prefera sa investeasca doar in 3 companii maxim etc. Indiferent in ce investesti important e sa faci bani si ca sa faci bani trebuie sa fii dispus sa pierzi bani. Deci as porni de la suma care esti dispus sa o pierzi fara sa te afecteze financiar. In general 5-10% din venitul tau.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Am acțiuni la firme cotate la Bursa de Valori Bucureștitongueetrom, Romgaz,BRD,BT, Transelectrica, Hidroelectrica,Transgaz, DIGI, Medlife, Purcari, Antibiotice, Biofarm, Nuclearelectrica și titluri de stat în euro și lei.