| dexter_3858 a întrebat:

Vor mai scadea preturile la apartamente in Bucuresti? Sa mai astept sa-mi iau un apartament mai ieftin sau vor incepe din nou sa creasca.

Răspuns Câştigător
| nykoss a răspuns:

Depinde mult de conditiile de creditare care vor fi luate prin ianuarie. Se doreste deblocarea creditului imobiliar. totusi eu cred ca vor mai scadea preturile, mai ales la apartamentele vechi...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce iti doresti. Nu se stie cum va evolua piata imobiliara. Daca vrei ACUM un apartament il poti achizitiona acum. Daca nu, poti astepta dar nu se stie daca vor mai scadea sau daca vor mai creste. In mod SIGUR nu vor mai creste cu mult... Iar un apartament ieftin, care sa nu aiba vicii ascunse (pentru care sa platesti cat nu face) nu as putea spune unde ai putea gasi... Sfatul meu este sa cauti si sa gasesti acel apartament in care sa te simti bine si care sa te reprezinte, si sa faci tot posibilul sa-l platesti cu banii jos (sau cea mai mare parte). Astept sa-mi spui daca ai reusit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dexter eu vand apartramentul. daca te intereseaza te astept. vb pe mess: yanagi2601

| 1spiridus a răspuns:

Evolutia fireasca este ca preturile la locuinte vechi sa scada. Daca ar fi sa creditam propunerile pentru solutionarea crizei locurilor de munca prin incurajarea domeniului constructiilor si ofertele avantajoase de creditare promise tinerilor care nu au mai avut niciodata locuinta este bine de asteptat. Sustin aceasta alegere, uitandu-ma in urma si aducandu-mi aminte de toate problemele care le genereaza o locuinta veche crying... cel putin, ma consolez ca este zona pe care mi-am dorit-o, uneori insa...
Nu uita, o casa nu este ca o bijuterie vechehee hee cu cat este mai noua, cu atat mai binewinking Bafta! happy