| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa angajez un somer. Ce adrese trebuie sa transmit la ANOFM-ul de sector?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Depui oferta la oferte locuri de munca si specifici ca doresti sa angajezi o persoana care se afla in somaj, desi din cate stiu eu cand te duci sa-ti puna viza la somaj te trimit ei de acolo unde sunt locuri de munca disponibile si de abia dupa aceea daca te refuza iti pune viza.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Oferta pentru post(uri) vacant(e), eventual cu mentionarea disponibilitatii firmei de a-l angaja pe X, care se afla in evidenta lor, ca somer (cu nr cartii de somaj).