| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

Vreau sa dau la academia de politie, as vrea sa stiu daca as putea sa imi iau un job in paralel cu academia si daca este atat de greu cum se aude si as vrea sa stiu cu ce salariu incep dupa ce termin studiile si daca e o meserie ok si merita sa fac aceste studii(din cate am auzit, politistii de la noi nu sunt deloc respectati)

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" la academia de politie, as vrea sa stiu daca as putea sa imi iau un job in paralel " - nu, e o scoală full time job

| Catrice a răspuns:

Da, poți, om de servici la ei.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Catrice):

Nici acest lucru nu este posibil. Curatenia se face de fiecare student.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nici o meserie nu este ok pentru cine nu-i place acea meserie.
Ce se mai resecta in Romania? Nulitatile si incultii cu bani.

| jocfotbaldin1994 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse sa intri, pari prea prost, poate ma insel.

| Pati2500c a răspuns:

Nu stiu de job in pararel daca poti avea, intreaba un politist si iti va spune cu siguranta. Greu nu este daca iti place. Stiu ca salariul incepe undeva la 2. 000de lei. Meseria mi se pare ok, loc de munca stabil, imediat dupa ce iesi de la academie, salariu relativ bun, tinand cont ca ofiterii nu merg mereu pe teren. Eu zic ca merita. Acum in Romania mai toate meseriile sunt criticate, pana si doctorii care salveaza vieti, nu trebuie sa tii cont in viata de parerea celorlalti despre tine, pentru ca invidiosii mereu vor spune : nu e bine, esti prost. Dar nu trebuie sa ii asculti. Daca tu te simti pregatit si chiar iti place eu zic ca e o meserie chiar buna aceasta happy
Daca mai ai intrebari, un ofiter de politie foarte misto face vlog pe Youtube, canalul lui se numeste ‘’ Tavi Pertea ‘’ cu siguranta il vei gasi. Ii poti pune acolo o intrebare la comentarii si iti va raspunde

| Gabi_Sfetcu_1986 explică (pentru Pati2500c):

Eu ma refeream daca pe perioada studiilor, pot sa ma angajez. iar 2.000 lei mi se pare un salariu nesimtit avand in vedere ca fac o academie. mai bine merg paznic pe acceasi bani?

| Pati2500c a răspuns (pentru Gabi_Sfetcu_1986):

2000 de lei este inceputul, avansand vei ajunge la 4000/ 5000. Ti am zis nu sunt sigura de salariul de inceput, uita te pe net sau intreaba