| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am mai multe întrebări pentru cunoscători.
Sunt clasa a XI-a și intenționez sa intru la Academia de Politie.
Vreau sa stiu cum este acolo, dacă sunt materii grele și dacă merita aceasta meserie pentru viitor.
Am auzit ca după ce termini academia ai salariu de 5000-6000 lei dar eu nu cred.
Ce parere aveți despre aceasta facultate?
Merita?

Răspuns Câştigător
| catalin09023 a răspuns:

Meseria de politist e atat grea si presupune riscuri. Daca tu consideri ca aceasta meserie este pentru tine - da, incearca.
Daca esti fericit cu ceea ce faci, mai conteaza banii? (Suma e putin mai mica de inceput.)

Este greu in Academie - usor nu e. Materia e stufoasa iar tu trebuie sa iti dai tot interesul.
De ce?
Pentru ca de media ta va depinde repartitia.
O medie mica => departe de casa
O medie mare => aproape.

Mult succes!