| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac reclama la niste produse si sa primesc discount, stiti site-uri(firme de tot felul) care se incadreaza?

6 răspunsuri:
| Alex5620 a răspuns:

Online sa fie!

| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi, vrei sa pastrezi discount-ul in bani in buzunar sau vrei discount la produsele pe care vrei sa le cumperi si ce gen de produse pe ce categorii?

In intrebarile tale se incadreaza si afacerea Oriflame de produse cosmetice infrumusetare dar si pentru babati ceasuri accesorii etc?
Daca da spune-mi pentru ca te pot ajuta sa-ti construiesti propria afacere fara sa investesti nimic!

| Alex5620 a răspuns (pentru Teo_Robert_1997):

Fii atent, eu vreau sa vand(sa fac reclama la) produsele unui anumit magazin dar la fiecare produs vandut sa primesc 10%, 15% din pretul acestuia!(online obligatoriu)

| Teo_Robert_1997 a răspuns (pentru Alex5620):

Aha am inteles dar din pacate in domeniul online nu exista asa ceva n-ai cum sa lucrezi de la birou si sa primesti bani, trebuie mai intai sa fi profesionist sa faci o scoala o facultate. Sa fi instruit in programare si marketing.

Te intrebam pentru ca eu ma numesc Robert si lucrez la Oriflame de 5 ani si am ajuns in acest punt prin munca mea desigur sa castig bani frumosi + ca imi iau produsele de care am nevoie in casa mult mai ieftin decat la magazin si nu ma mai duc eu pana la magazin ca vine curierul acasa.

Este afacere foarte profitabila din punctul meu de vedere.De ex faci o comanda intre:
-70 - 299 lei si ai 23 % reducere
SAU
-300 - 599 lei ai 30 % reducere
SAU
de la 600 lei in sus 40% reducere

Si nu nu trebuie tu sa faci astfel de comenzi ele se fac singure lasi un catalog pe care se uita mama, matusa, unchiul(pentru ca sunt si pentru barbati), colega de clasa etc. si comenzile vin in functie de comanda primesti discount-ul pe care il pastrezi in buzunar + cadouri din partea firmei pentru loialitatea ta etc.

Cum ti se pare propunerea mea?

| Alex5620 a răspuns (pentru Teo_Robert_1997):

Unde locuiesc eu sunt foarte multe persoane care fac exact ca tine...

| Teo_Robert_1997 a răspuns (pentru Alex5620):

Si daca o sa muncesti si tu tot in chestia asta crezi ca nu vei castiga?
Fiecare om cunoaste persoane diferite la fel ca si tine si prietenii tai aveti cunostinte diferite de care te poti ajuta sa faci vanzari. Bin inteles trebuie sa le prezinti tu catalogul nu sa vina ei la tine sa se roage sa le dai catalogul! Pentru ca crede-ma daca venea lumea si eu stateam pai era chiar foarte bine.