| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac un card special pentru cumparaturile online. Pana acum aveam unul de la Brd si era pentru studenti, super avantajos nu avea comisioane. Din pacate a expirat si nu mai sunt studenta. La ce banca imi recomandati sa imi fac card?

3 răspunsuri:
| Daniela_Maxim_1999 a răspuns:

Bună! Am un card BCR City este un card fără comisioane pentru tineri 18-26 de ani. Mai mult detalii vezi aici https://www.bcr.ro/......tyCard.pdf

| goguPatent a răspuns:

BT sau ING. Sunt bancile cu cele mai mici comisioane

| mihai69 a răspuns:

Aplică pentru un card Revolut. Comisioane zero pentru tranzacțiile online, pentru retrageri la bancomat (sub 800 lei / lună), la schimb valutar (până la 20000 lei / lună), card virtual atașat... și alte avantaje.
Chestia faină e că poți face tu conversia valutară (și ai curs de schimb mai bun ca la orice bancă!) și plătești online în moneda cerută (€, US$ etc.) fără alte costuri. Asta nu poți să faci cu niciun card emis de vreo bancă de la noi (sau de aiurea). Nu încă...