| QRazvy a întrebat:

Vreau sa imi fac un credit prin prima casa. Si am in plan sa termin mai repede creditul cu 7-8 ani. O plata anticipata de 10-15 mii de euro. Intrebarea mea este cat sa fac rata pe luna si pe cat timp? Am inteles ca este 1% comision la plati anticipate din sold. Care stie mai multe pls?

5 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Auzi da nu mai bine te duci in Anglia muncesti acolo vreo 10-13 ani strangi ceva bani £ vi in RO si iti ei casa fara sa mai stai in rate pe toata viata si gata ai casa ta poti sa dormi linistit noaptea fara sa stai cu gandul ca ai de platit rate, ce zici nu e mai bine asa, tu decizi.
http://bancamea.md/......e-mondiale

| QRazvy explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Prefer Romania. Si am un salariu decent. Acum. Revenind la inrrebare? Ca aia e importanta. Nu vreau altceva.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru QRazvy):

Bine eu ti-am dat un exemplu sa nu ai rate sa nu ai nici o grija pe urma, asta am vrut sa iti spun.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Plus ca in Anglia daca muncesti acolo o sa primesti si pensie care e in lire schimband valuta in lei o sa se simta la buzunar.