| NowForYou000 a întrebat:

Vreau sa ma angajez la un restaurant. Ce trebuie sa am, imi va cere ceva. Si stie cineva cat este salariul acolo?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unii patroni cer calificare si experienta.Salariul,teoretic,trebuie sa fie cel minim pe economie impozabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai experienta in general. iti dai seama ca nu poate nimeni sa iti zica salariul ca ala difera, dar cel mai probabil minimul pe economie daca nu ai deloc experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa CV si cazierul judiciar, cel mai probabil iti va cere sa faci analize. si eu am lucrat in bucatatarie la AnaHotels. Nici nu m-a angajat pana nu am facut analizele. Deoarece urmeaza sa lucrezi in domeniu alimentar ai nev neaparat de analize. De angajator depinde daca analizele sunt gratuite sau trebuiesc platite de catre tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salariile in general sunt mizere. Daca nu cumva te angajezi ca bucatar-sef si ai salar frumos. Si un bucatar castiga destul de bine... depinde de local si ceea ce stii sa faci.

| Kitty21Regrette a răspuns:

Atat salariul cat si nivelul tau de pregatire depind de angajator. Unii angajatori vor experienta in domeniu ba chiar si cursuri speciale de pregatire in timp ce altii pot angaja si fara experienta. Totul depinde de prima impresie pe care le o faci.

| Gaza16 a răspuns:

Salariul minim 800-900 lei