| eu_4591 a întrebat:

Vreau sa-mi fac o trupa insa ai mei nu-s de acord. Spun ca nu castig prea bine din asta si blabla. Eu insa imi doresc foarte mult asta, sa-mi creez o trupa trash metal, sa fiu o chitarista celebra. M-am gandit sa lucrez ca banchera cativa ani, nu multi, o sa strang bani, ma voi muta din tara si acolo unde voi fi imi voi creea trupa. Ce parere aveti? Niste sfaturi, ceva?

P. S. Nu dau fundita.

Răspuns Câştigător
| MadQueen a răspuns:

Imi place ideea si entuziasmul tau laughing Sincer.
Si eu m-am gandit de multe ori la asta doarece multa lume zice ca am o voce frumoasa si ar fi pacat sa nu profit de acest talent, si in plus iubesc muzica.
Daca vrei sa iti creezi o trupa :
Mai intai ar trebui sa inveti sa candti la chitara normala iar apoi la cea electrica ( asta in cazul in care nu stii sa cantibatting eyelashes )
In al doilea rand : Termina o facultate sau macar liceul, asta in cazul in care nu ai facut-o inca ( scuze dar nu stiu ce varsta ai big grin )
In al treilea rand : Informeazate in legatura cu trupa ta. Dupa ce ajungi acolo sau chiar acum poti da un anunt pe internet cum ca ia vrea sa iti creezi o trupa si ai nevoie de un tobusar, un basist si un/o vocalist/a big grin Sau daca cunosti pe cineva care te poate ajuta si mai bine. Sau daca cunosti pe cineva care sa cante la toba/bass/voce etc. excelent
Daca vei reusi da iti creezi o truba incearca sa canti ...nu stiu...la ziua cuiva sau chestii de genul. da un anunt in ziar ca ai o trupa si poti canta la zile de nastele, petreceri si chestii de genul. Nu te avanta dintr-o data. Mai intai sa capeti ceva experienta. Dupa aia poti merge la un studio sa inregistrezi un CD sau sa inchei vreun contract daca ia noroc si talent laughing big grin
Si mai departe daca ai reusit pana aici te vei descurcawinking
Sa stii ca imi place tare mult idee ta laughing Poate voi incerca si eu intr-o zi laughing
E o idee bunicica dar o data ce ai pornit la drum nu te mai poti intoarce asa trebuie sa fii foarte sigur/a pe tine si sa nu te lasi influentat. Fa ceea ce crezi tu ca e bine caci e viata ta!
Baftawinking

19 răspunsuri:
| jony a răspuns:

Trei coceni si restul paie! Na, na, na, na, na, yeahhh trei coceni si restul paie na, na, nana, nanana!rolling on the floor))Am glumit! Succes in ceea ce vrei sa faci! Bafta multa! happy

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Poti face multi bani din concerte, mai ales acum in vacanta de vara, castigi foarte mult.Ar trebui sa iti cauti o trupa ca sa fiti deja pregatiti pentru concerte, bla bla.Si cu parintii, ii poti convinge zica, du. le ca asta vrei sa faci.si dupa ce o sa se termine cu concertele si chestiile astea. o sa ai alta slujba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna idee
dar de ce nu sunt de acord parintii tai?
le-ai cerut cumva bani care sa-ti finanteze proiectuL?
in cazul asta inseamna ca ei sund de acord sa-ti faci trupa, DAR NU SUNT DE ACORD sa o faci pe banii lor
eu zic sa iti formezi echipa pentru viitoarea trupa si sa faceti un plan de batie impreuna
sa cautati sponsori impreuna pe care sa-i CONVINGETI de talentele voastre si de oportunitatile pe care le prevedeti
apoi sa semnati contracte de sponsorizare in care se specifica ce avantaje au sponsorii vostri, in afara de reclama asigurata de voi timp de 365 de zile pe an, poate vor si un procent din INCASARI
astept raspuns urgent, mersi;-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti spun sincer trebuie sa muncesti in primul rand! sunt milioane de trupe trash metal care nimeni nu a, auzit de ei! daca vrei sa ai multi bani si fanii trebuie sa devii cunoscuta inceraca ceva de genu BlessTheFall! Alesana mrg vezi tu BAFTA tonguetonguetonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa ma bag si eu daca se poate in trupa voastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.rockoteca.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu vreau sa am propria trupa stiu sa cant si sa dansez dar in Romania nimeni nu-ti apreciaza talentele... dar eu iti urez succes si nici alor mei nu le place ca dansez toata ziua si cant dar na asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei sunt yonika si eu vreau si sunt in aceeasi postura si sunt si micka offffff viata si parinti din ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey^^...pai. ce pot spune. stii am aceashi vis.ca tine.si cam aceiasi problema. dar.oh go on... orkum parinti sund de akord vreodata.cu ceva. O. O". incearca sa le explici ca asta inseamna mult. pentru. tine.si orkum. e alegera ta pana la urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o trupa dar nu am bani sa fac prea multe te sfatiiesc sa nu mai visezi o groaza de ani trebuie sa iti faci o trupa a si imi dai messul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa am o trupa dar toaata familia mea nu este de acord eu te sfatiesc sa o tii asa in continuare credd ca am sa munces cu ziua pana am sa strang suficienti bani vreau niste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa-mi fac o formatzie da-mi id tau sa mai vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu acelasi vis am, insa. tata este de acord.mama nu cred ca o sa fie.Am in clasa 1 tobosara, 1 bassista si una dintre ele termina ultimul an de kanto, stiu sa cant la chitara. Diferenta este ca eu cu prietenele vrem sa cantam J-Rock si sa ne mutam in Tokyo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o trupa the warriorels si ai mei au spus ca nu e bine dar acum stiu 50 de membri sunt si mai este o trupa cu 100
de membri abia astept sa ma bat cu the baisboll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am una the warriors 50 membri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-le alor tai cat de talentat/a esti. daca nu, nu poate sa te oblige ei. e viata ta.si eu vreau sa-mi fac formatie da nu avem instrumente.

| rahelyta a răspuns:

Sa fiu o chitarista celebra?! te muti din tara loll ce ai fetito revinoti de mutat poti sa o faci si inca repede am mai scapa de o... dar tu celebra.laughingrolling on the floor am vazut ce minte ai in plus esti o pustoaicalaughing

| f1r3TiG3R a răspuns:

Hey pentru inceput fa-ti ceva bani stiu si eu fa ce fac si eu ii ajut pe pariti mai stau cu copii vecinului si castig ca injur de un milion pe lune asa sa trecem la chestii serioase acum:

Dupa ce ai bani fa niste auditii ceva de genul pune niste afise pe stalpi da fale bine si spune ceva de geni caut basist, tobosar,chitarist, pianist, vocalist etc. vreau sa infiintez o formatie.E te-ai prins tu.

Binw dupa ce ai facut asta si tiai ales membrii gasiti un nume trupa mea se numeste splash face.

Dupa scrie-i cateva cantece bune cantatile, exersati dupa filmatile si punetile pe youtube, metcafe, 220 sunt cele mai vizitae site-uri de filme acolo puteti fi descoperiri.

Facetiva un website puneti poze cu voi videouri si mp3 cu voi info despre voi etc ma rog.

Acu e partea ma grea gasiti cateva locuri unde sa cantai puneti tarife mici sau intr-un bar ma rog unde vrei tu eu m-am lansat cu trupa la un festival de la noi din comuna si dupa asta am cantat la petreciri si aniversari noi puneam tarife mici gean 3 ore = 150 lei.

Dupa cauta sponsori eu am ca sponsor cel mai bun bar de la noi di comuna cantam in fiecare seara pentru 20 lei si daca punem banii astia la calcul in o luna facem cam 8 milioane petronul barului mi-a facut rost si de alte concerte la care castigam mult si bine.

Nu suntem celebrii dar avem fanii bani si de curand avem si un manager ca ia 8% din profit.

P.S Eu stau la tara si numarul vizionarilor pe metcafe si youtube au eplodat la propriu 6 mii de vizioari pe zi asta inseamna ca 15.000 lei pe luna e tare sper ca ti-am fost de ajutor bafta la formare.

| . a răspuns:

Copilu', auzi, vezi ca eu am trupa si mai am nevoie de cineva pe chitara ritmica. Cantam old-school death metal cu influente thrash, heavy, grind si punk. Daca ai o chitara electrica cat de cat decenta si nu te cacai cu pana pe corzi, contacteaza-ma si discutam.