| IonGugustiuc a întrebat:

Vreau sa-mi fac un card de debit dar sunt minor. Tatal meu va fi titularul cardului si as vrea sa stiu cum va functiona daca vreau sa fac niste tranzactii online, avand in vedere ca sunt doar utilizator.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SlayerNightcore a răspuns:

Da,vei putea face tranzacții online dar trebuie sa deții tu cardul pentru a știi seria, etc iar tatăl tau sa fie doar titularul adică doar cu numele, Funda?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tatăl tau este de acord cu decizia ta de a i ti face card? Vezi ca pe card poti cheltuii foarte usor banii, si nu cred ca tatal tau este de acord ca tu sa i cheltuiesti salariul lui pe te miri ce prostii i ti cumperi online, gîndeste te bine daca asta e solutia acel card, tu ce faci esti la scoală sau muncesti ai serviciu? Daca esti la scoală de ce nu incepi sa strîngi alocatiile si sa ti cumperi tu din banii tai ce vrei, sau din salariu pui deoparte in fiecare lună ceva acolo si incet incet stringi suma, stiu ca e usor de zis si greu de facut dar utilizind cardul te trezesti cu datorii uriase si de unde plătesti? Ce vârstă ai? Esti la scoală sau la servici? Succes.

| IonGugustiuc explică:

Deci titularul nu ba fi bazait intruna de faptul ca eu imi scot banii sau cumpar ceva, nu? sau de fiecare data trebuie sa aprobe/refuze?