| Elyram1979 a întrebat:

As dori sa stiu care sunt riscurile cardului de debit. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Riscul este ca-ti cheltuiesti proprii bani, nu ai altora (imprumutate prin banca).
Daca altcineva il foloseste (iti fura codul PIN sau Token-ul de idebtificare) atunci la fel iti poate goli banii din contul cardului, ca si la cartile de credit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e niciun risc daca nu ti l fura careva si e contactless sau iti afla pinul.

| BlueDark a răspuns:

E foarte periculos...
Glumeam laughing
Pai nu e niciun risc, decat daca iti afla cineva pin-ul si are acces la cardul tau.