| Piableu a întrebat:

Vreau sa pornesc un nou blog, am bani de host, materiale, idei, etc...intrebarea mea: de pe care platforma (wordpress sau blogger) pot face mai rapid/usor bani din reclame/ads. Stiu ca wrdpress nu accepta programul adsense oferit de google, ci unul personal.Scopul meu ar fi profitul, cum blogul/site-ul va fii unul de postare imagini/video/creatii proprii/arta, etc.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

WordPress self-hosted. NU o sa faci bani cu AdSense, crede-ma, dar daca discutam de creatii proprii multimedia, poti face bani frumosi prin alte moduri. PM me daca vrei ceva suport SEO si tips & tricks WP/hosting.

| costan a răspuns:

Vei incepe sa castigi bani online cu AdSense in momentul cand vei depasi peste 100 de vizite unice pe zi. Pe wordpress se accepta adsense cine ti-a spus tie ca nu se poate este plecat de acasa cu pluta. Uite aici unul din site-urile mele pe care le gestionez: http://cumpara-haine-online.com/, acest site dupa aproape 1 an a ajuns la 300 unici/zi dar am muncit zilnic la el. Bafta in noul tau proiect.

| DragosMentol a răspuns:

Wordpress,ai o gramada de tooluri la dispozitie si e cea mai bine vazuta platforma de catre robotii google deci trafic mai mult