| problematic a întrebat:

Vrei sa te angajezi, dar nu reusesti, pentru ca n-ai experienta? Stiai ca experienta o poti castiga prin voluntariate in cadrul unor ONG-uri sau al unor programe non-profit? Eu va pot ajuta in cearea unui CV, a unui portofoliu de activitati si bineinteles, va pot oferi o recomandare intotdeauna, cu cel mai mare drag.
Cum functioneaza sistemul? Doresc sa lansez cel mai amplu proiect non-profit din Romania la ora actuala. Voi lansa cel mai mare portal de articole cu caracter informativ. Practic, va fi una din cele mai mari baze de date din Romania cu lucruri utile, inteligente, noi si de calitate.
Si in afara de asta, poti face parte din echipa AORI(ai oricand raspunsuri inteligente).

Ce trebuie sa faci?
Sa completezi formularul de pe www.aori.eu de la sectiunea "devino membru AORI". Nu ai experienta? Nu-i nici o problema. Daca vei participa la dezvoltarea acestui proiect, vei putea scrie asta in CV-ul tau. Poti incepe cu noi.

Ce trebuie sa stii?
1. Sa scrii articole de calitate din orice domeniu. Cu cat mai multe, cu atat mai bine. Fiecare articol reprezinta un plus in portofoliul tau. Astfel, experienta ta acumulata creste.
2. Sa desenezi. Promovam in cadrul acestui proiect atat talentele jurnalistice, cat si talentul la desen.

Nu tinem cont de varsta. Insa important este sa cunosti foarte bine limba romana. Promovam informatiile de calitate, nu cele stalcite cu limbaj messengerian. Poti fi in orice colt al lumii. Important este sa ai o conexiune la Internet si interes pentru acest proiect.

Dupa cum am spus, este un proiect non-profit. Il realizez impreuna cu mai multi colaboratori pentru a oferi o gama variata de informatii prin intermediul Internetului. Asta deoarece au aparut ca ciupercile dupa ploaie foarte multe site-uri in care nu gasesti niciodata informatia corecta si niciodata structurata in asa fel incat sa fie inteleasa cu usurinta.

Asadar, daca esti interesat sa contribui la acest proiect, intra pe www.aori.eu.

4 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Corecteaza-ma daca gresesc, dar nu exista deja Wikipedia?

Tinand cont ca nu prea-ti permiti sa fii selectiv si ca evident cunostintele tale sunt limitate ( doar esti om ), n-o sa ai cum sa evaluezi calitatea majoritatii articolelor.

Nu sunt negativist si nu incerc sa te descurajez, dar tinand cont ca nu vii cu nimic nou pe o piata f competitiva, tu cum ti-ai evaluat sansele de reusita?

@crinule : Tu vrei un angajator sa te prefere pe tine fara experienta in detrimentul unuia cu experienta? Mai ales ca angajatorul are si de unde alege. Cu mentalitatea asta, nu-i de mirare ca ti-e foame. Pune burta pe carte/meserie/munca. Fa ceva prin care sa PROGRESEZI.

| problematic explică:

Fiind un proiect non profit, nu iti pot asigura un castig. Daca vom gasi sponsori, ne vom remunera colaboratorii. Noi va oferim o sansa de a va crea sau mari portofoliile. O puteti face in timpul liber, cand vreti.
Si eu as dori sa ii platesc pe toti cei care colaboreaza in acest proiect, insa nu pot.
Cand vom gasi sponsori, vom trece si la colaborari platite.

Numai bine

| OmuVerde a răspuns:

Daruieste celor dragi un cadou ecologic de la Greenpeace: pixuri din hartie si plastic reciclat, semne de carte imprimate pe hartie reciclata (cu vapoarele Greenpeace), brelocuri, sireturi si tricouri inscriptionate. Comanda acum doar la Greenpeace Shop: http://www.greenpeace.org/romania/shop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cat timp fac voluntariat, eu ce mananc si cu ce-mi platesc facturile? poate ai o solutie.fiindca vreau sa invat ceva si sa adun esperenta. dar trebuie sa si traiesc.