| problematic a întrebat:

Iti doresti o cariera in domeniul jurnalismului, al comunicarii? Doresti sa lucrezi la redactarea unei reviste, la o televiziune sau si mai mult, sa lucrezi intr-un mare trust de presa? Vrei sa devii formator de opinie publica? Acum ai ocazia.
Doresc sa va propun o colaborare, care va fi pe placul tuturor si care va fi de folos pentru voi in viitoarea voastra cariera.
Cum asa? Momentan, neavand experienta, va este greu sa intrati in echipele mai sus mentionate.
Asadar, eu va ofer aceasta posibilitate, de a capata experienta. Simplu, fara un program fix, stand pur si simplu in fata calculatorului, acasa, la cafenea, unde vreti voi.
Doresc sa realizez o retea de website-uri non-profit (deoarece sunt adeptul informatiei gratuite), axate pe cat mai multe domenii.
Practic, daca esti bun intr-un domeniu si crezi ca esti in stare sa scrii articole de calitate din acel domeniu, poti deveni redactor debutant pentru aceasta retea de site-uri. Fiind un proiect non-profit, nu va pot promite marea cu sarea, insa sunt in cautarea unor sponsori, pentru a putea remunera efortul tuturor colaboratorilor.
Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica, si plina de initiativa, trimite-mi un mesaj privat sau un e-mail la adresa media@adica.eu cu domeniul sau domeniile la care te pricepi cel mai bine si pentru care poti scrie articole unice si de calitate, iar eu te voi contacta in cel mai scurt timp.
In acest fel, tu, ca redactor debutant, iti vei crea un portofoliu, dar vei participa si la cearea celei mai mari retele de website-uri din Romania.

Daca doresti mai multe informatii despre acest proiect, te astept cu mesajele si e-mailurile tale.

Numai bine.

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Au acces numai tinerii?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deci, sa inteleg ca faptul de a te pricepe intr-un domeniu e necesar si suficient pentru a scrie articole pe site-ul tau. Nu conteaza cumva si o minima (macar) cunoastere a regulilor de gramatica si ortografie? Nu de alta, dar toti "clopotzeii" de pe aici de-abia asteapta sa-si etaleze limba messengeriana pe unde pot.
Si, a propos: ce domeniu e ala, "eu" din adresa de mail lasata de tine?

| Mihaela a răspuns:

Pai nu ai specificat varsta minima pentru colaborare.

| IIIx333III a răspuns:

Buna. Eu ti-am trimis deja doua din compunerile mele, si un desen. La asta ma pricep! Numai bine.

| problematic explică:

Colaborarea nu tine cont de varsta, apartenenta etnica sau ocupatie. Important este sa stii un lucru bine.

| problematic explică:

Nu conteaza apartenenta etnica, varsta sau ocupatia. Important este sa vrei si sa stapanesti un domeniu bine. Pot fi si mai multe, de ce nu?!

| problematic explică:

". eu" este terminatia unui domeniu, ca oricare altul. Cum este google ". com" sau TPU ". com". Asadar, adresa de e-mail este "media@adica.eu". Complicat?

Si nu iti face griji in privinta perlelor gramaticale. Fiecare din aceste articole vor fi verificate si corectate. Chiar daca este un proiect non-profit, nu vreau sa umplu Internetul de greseli gramaticale, de texte cu caracter messengerian sau irelevant.

Numai bine.

| problematic explică:

Adry00, ti-am raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu as fi interesata, si as vrea sa te ajut
corinutza_love_20 id meu, poate tinem legatura si mai vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi interesata
corinutza_love_20 este id meu, poate mai vb

| florindw a răspuns:

Salut, mai ai nevoie de articole? Am experienta in acest domeniu, de peste 7 ani. Multumesc