| silviutzu a întrebat:

Windows Vista Sau Windows7.Care este mai bun.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

"Noul Windows 7 promite o serie de aplicatii multitouch (comenzi date pe ecranul tactil, tendinta imbratisata de majoritatea marilor producatori de electronice dupa succesul iPhone).
"Windows 7 este clar un mare pas inainte in privinta interfetei cu utilizatorul, a simplitatii in utilizare, a integrarii functiilor de tip touch si a recunoasterii scrisului de mana. Ne-am concentrat pe lucrurile de baza cum sunt performanta, stabilitatea si viteza", a spus Ballmer." - cati aveti ecran tactil?
"Windows 7 va fi cea mai buna versiune de Windows de pana acum" evident, doar ce rost ar avea sa scoata ceva mai naspa decat ce exista deja pe piata?
"Totodata, Windows 7 promite sa imbunatateasca si durata de utilizare a bateriilor de laptop, un punct nevralgic al computerelor portabile." - am PC, nu laptop.
"Una dintre noutatile Windows 7 demonstrate la CES este legata de task bar, mult mai "vizuala", beneficiind de icon-uri mari si care usureaza mult lucrul cu fisierele deschise si aplicatiile." - o prostie de design. Poti face asta si pe windows xp.
Si mai abureste ceva despre blogging. Din ce am citit, nu am gasit nici macar un singur motiv care sa ma faca sa schimb XP-ul. Nu au zis nimic de stabilitate sau securitate, au zis doar de niste functii pe care nu le poate folosi nimeni inca (touchscreen) si niste prostii de design.

| JeSa a răspuns:

Citeste, un pic de aici:
http://www.zf.ro/......e-3716762/
Bafta!

| Bacemi a răspuns:

Windows 7 este un Windows Vista imbunatatit.

| Sadd a răspuns:

Windows 7 este cel mai bun, pe windows vista nu merg o gramada de aplicatii si se misca si super greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7, iti recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows vista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xp e cel mai bun

| Jony123 a răspuns:

Windows 7 e mai bun decit vista, de ce? iti zic eu: finca au luat ce e mai bun de la Vista in afara de unele procari inutile, dar a mai luat ei cite ceva(porcariuare inutile) si stabilitatea de la XP si ca sa para ceva nou ia mai pus interfata aia noua care e destul de dragalasa, zicind ca e moderna, deci pina la urma e o corcitura de windows dar nu corcitura de alte corcituri daca intelegi, e o corcitura dintre doua rase pure: XP si Vista, ca se mai poate face si corcituri intre corcituri: Last XP cu un windws facut de cineva...(nu stiu ce nume o avea acel windows facut de acea persoana), dar eu ramin la XP finca nu am un PC prea performant, am avut Wind. 7, e bun, ma multumit, dar cea ce nu mea placut(nu ca nu mea placut, ca nu am cu sa-i cer si lu 7 atit, fazai ca nu am prea mult HDD) maninca mai mult decit XP, dar daca e o combinatie, asta e! Il recomand daca ai macar: HDD de 340 GB(minim, eu am 111 GB ram si nu prea mai ai spatiu liber pentru programe, muzica, jocuri, etc.) si macar 1, 50 GB ram, deci cel putin din ce am precizat eu, fii atent ca alfel te si bulesti PC-ul daca nu ai experienta mea, si nu ma dau mare!

| unicka a răspuns:

Eu am windows Vista pentru ca driverele laptopului sunt pentru Vista, nu am probleme cu el si daca mai si un antivirus bun e ok

| CatalinMG a răspuns:

Windows 7 daca ai un PC care nu este atat de performant pe cat cere un Windows Vista, plus ca interfatele sunt asemanatoare. Win7 are avantaj ca iti ocupa mult mai putine resurse (rami, procese) si isi face singur update la drivere. Daca ai un PC performant totusi nu ar strica un Vista original.

| danutzzz1992 a răspuns:

Eu consider windows 7 un service pack la vista in ciuda faptului ca iau dat alt nume "7" mda...raman la xp fiindca sunt o gramada de aplicatii care se gasesc foarte usor pentru xp si extrem de greu pentru vista sau acu' mai nou 7, pentru orice calc. este binevenit xp-ul!

| drg1994 a răspuns:

Eu cred ca totusi windows 7 e mai bun dar depinde ce vrei sa faci cu windowsul? nu?

| Zuu a răspuns:

Windows 7! Eu il am si e superb.Defapt e o combinatie intre vista se aseamana doar ca e mai modern.

| Mârţ_Gaby_1989 a răspuns:

Eu am Vista Home Premium original si e ok...happy