| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva cartea "Clubul bilderberg", cum vi s-a parut? Sunt cumva 2 volume?

1 răspuns:
| Joker a răspuns:

Patrunzând într-o lume învaluita pâna nu demult într-un mister total si protejata prin mijloace de securitate impenetrabile, raportul investigativ al lui Daniel Estulin ofera o expunere fascinanta a întâlnirilor secrete ale celor mai puternici oameni ai lumii.

De la începuturile sale, în 1954, în hotelul Bilderberg din oraselul olandez Oosterbeek, Clubul Bilderberg s-a constituit din prim-ministri europeni, presedinti americani si cei mai bogati directori executivi din lume, toti acestia adunându-se anual pentru a dezbate viitorul politic si economic al lumii. Presei nu i s-a îngaduit niciodata sa participe si nici concluziile sau discutiile Clubului n-au fost facute publice, în ciuda faptului ca acestea au implicatii uriase pentru toti cetatenii planetei.

Utilizând metode care seamana cu tacticile spionilor din Razboiul Rece - si riscându-si propria viata în câteva rânduri -, Estulin a realizat ceea ce nu mai reusise nimeni: a aflat ce se discuta în spatele usilor închise ale hotelurilor opulente si a facut public totul într-o dezvaluire fara precedent.

o sa iti placa.winking.eu sunt foarte interesata de astfel de carti pentru ca imi plac foarte mult misterele si sa deslusesc problemele incurcate.bravo tie ca o citesti.happy