| 00Openminded00 a întrebat:

Ati citit cartea " Cronicile Narniei "de C. S. Lewis? Cum cvi s-a parut? V-au placut toate cele 7 volume?

2 răspunsuri:
| 30stm a răspuns:

Din pacate nusad am vazut doar filmul si este foate frumoshee hee u ce crezi? cartea e mai buna decat filmul?thinking

| 4inel a răspuns:

C.S. Lewis a fost pe langa un mare scriitor si un mare teolog. Cronicile din Narnia sunt o prezentare plastica a ceea ce inseamna mantuirea.
Citeste si Crestinismul redus la esente tot de C.S. Lewis.
Sunt sigur ca vei fi surprins cat adevar se afla in acea carte.
Parerea mea este ca, dupa Biblie, aceasta este a doua carte care trebuie studiata.
Daca nu o ai ti-o pot da.
Sunt sigur ca dupa ce o vei citi iti vei schimba imaginea din logo cu in ingeras. happy