| Holocaust a întrebat:

A mai auzit careva de Bansky?
Daca da, ce parere aveti despre lucrarile lui?

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cum sa nu? Sunt convinsa ca multi de pe TPU ii cunosc lucrarile, intr-un fel sau altul.
E fain, cum altfel, dar e bine sa ramana de-al nostru, adica un anonim, la fel de radical, la fel de neconventional, la fel de modest ca oricare dintre noi, sa nu se-apuce voalat de comert. Eu imi doresc s-o stearga la timp din lumina reflectoarelor, chiar si din filmele cu el insusi( vezi Exit Through the Gift Shop) si sa "mazgaleasca" pereti, retine, constiinte, cu acelasi activism creator.

| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Da, idem cu Leopt, cred ca multi de pe TPU ii cunosc lucrarile. "Nu e nimic special in ce priveste personalitatea mea" spunea Bansky.Arta sa stradala e consideara vandalism, iar el vrea sa-si ascunda identitatea, pentru ca daca ar dezvalui identitatea lui, cariera sa de artist, s-ar termina.
Primul film al sau a fost Exit Through the Gift Shop in 2010, dar el s-a mai ocupat si de genericul de inceput al unui episod din serialul The Simpsons. O zi buna!